Swiss Championship 2017 -

# Name W L RB B AV
1. Himmelberger Rolan 8 2 0 0 41
2. Didisheim Patrick 8 2 0 0 35
3. Grünbaum Georges 8 2 0 0 28
4. Naghizadeh Asghar 7 3 0 0 15
5. Benetti Marco 6 3 0 0 9
6. Städeli Andres 6 3 0 0 -5
7. Wehli Jacques 5 3 0 0 13
8. Gerbet André 5 3 0 0 11
9. Déhon Nicolas 5 3 0 0 9
10. Studer Vital 5 3 0 0 9
11. Etienne Denis 4 3 0 0 14
12. Kreienbühl Markus 4 3 0 0 12
13. Domig David 4 3 0 0 11
14. Fussenegger Rico 4 3 0 0 6
15. Tremet Stéphane 4 3 0 0 6
16. Gallo Antonio 4 3 0 0 1
17. Yildiz Mahmut 3 3 0 0 7
18. Frey Werner 3 3 0 0 0
19. Kaiser Denise 3 3 0 0 -4
20. Gloor Markus 3 3 0 0 -5
21. Estenssoro Carlos 3 3 0 0 -6
22. Valpiani Marco 3 3 0 0 -9
23. Lindner Heribert 2 3 0 1 1
24. Barrelet Guillaume 2 3 0 1 -7
25. Lau Kwok Kin 2 3 0 0 1
26. Kunz Alain 2 3 0 0 0
27. Steiner Daniel 2 3 0 0 0
28. Mancilikcilar Sefi 2 3 0 0 -2
29. Rasti Rassoul 2 3 0 0 -6
30. Chomaz Déhon Vér 2 3 0 0 -8
31. Recan Ercan 2 3 0 0 -8
32. Altermatt Ruedi 2 3 0 0 -10
33. Grünbaum Peter 2 3 0 0 -13
34. Krings Matthias 1 3 0 0 -6
35. Vajzovic Almir 1 3 0 0 -6
36. Thompson Thibaud 1 3 0 0 -7
37. Baumann Nils 1 3 0 0 -11
38. Frigerio Stefan 1 3 0 0 -11
39. Kälin René 1 3 0 0 -11
40. Scheidiger Daniel 1 3 0 0 -11
41. Weilenmann Silvia 1 3 0 0 -17
42. Kürsteiner Bruno 0 3 0 0 -10
43. Piwitt Jens 0 3 0 0 -11
44. Rizzi Giordano 0 3 0 0 -12
45. Alma Misja 0 3 0 0 -15
46. Gholami Kaweh 0 3 0 0 -18
Countries / Ülkeler
Switzerland Switzerland 40
Germany Germany 3
Netherlands Netherlands 1
Hong Kong Hong Kong 1
France France 1
Associations / Dernekler
Others / Diğer Others / Diğer 46
10. Round : 29/10/2017 16:00
T1 Grünbaum Geo 9 - 7 Didisheim Pat
T2 Naghizadeh As 1 - 9 Himmelberger
9. Round : 29/10/2017 03:00
T1 Naghizadeh As 1 - 9 Didisheim Pat
T2 Grünbaum Geo 9 - 0 Benetti Marco
T3 Städeli Andr 0 - 9 Himmelberger
8. Round : 29/10/2017 01:00
T1 Städeli Andr 1 - 9 Naghizadeh As
T2 Déhon Nicola 7 - 9 Benetti Marco
T3 Studer Vital 7 - 9 Grünbaum Geo
T4 Gerbet André 4 - 9 Didisheim Pat
T5 Wehli Jacques 6 - 9 Himmelberger
7. Round : 28/10/2017 23:00
T1 Naghizadeh As 9 - 6 Grünbaum Geo
T2 Didisheim Pat 9 - 5 Déhon Nicola
T3 Studer Vital 9 - 8 Domig David
T4 Gallo Antonio 7 - 9 Benetti Marco
T5 Etienne Denis 5 - 9 Himmelberger
T6 Wehli Jacques 9 - 7 Fussenegger R
T7 Tremet Stéph 7 - 9 Städeli Andr
T8 Kreienbühl M 5 - 9 Gerbet André
6. Round : 28/10/2017 20:00
T1 Himmelberger 4 - 9 Grünbaum Geo
T2 Kreienbühl M 6 - 9 Didisheim Pat
T3 Gallo Antonio 2 - 9 Naghizadeh As
T4 Städeli Andr 9 - 6 Déhon Nicola
T5 Frey Werner 6 - 9 Domig David
T6 Etienne Denis 9 - 0 Estenssoro Ca
T7 Kaiser Denise 4 - 9 Gerbet André
T8 Barrelet Guil 0 - 9 Benetti Marco
T9 Studer Vital 9 - 5 Yildiz Mahmut
T10 Tremet Stéph 9 - 2 Gloor Markus
T11 Valpiani Marc 5 - 9 Fussenegger R
T12 Wehli Jacques 9 - 3 Lindner Herib
5. Round : 28/10/2017 18:00
T1 Himmelberger 6 - 9 Déhon Nicola
T2 Studer Vital 0 - 9 Didisheim Pat
T3 Gallo Antonio 9 - 2 Estenssoro Ca
T4 Tremet Stéph 4 - 9 Grünbaum Geo
T5 Städeli Andr 9 - 7 Benetti Marco
T6 Yildiz Mahmut 5 - 9 Kreienbühl M
T7 Naghizadeh As 9 - 7 Gloor Markus
T8 Mancilikcilar 5 - 9 Fussenegger R
T9 Recan Ercan 4 - 9 Gerbet André
T10 Frey Werner 9 - 4 Altermatt Rue
T11 Rasti Rassoul 6 - 9 Kaiser Denise
T12 Etienne Denis 9 - 8 Lau Kwok Kin
T13 Barrelet Guil 9 - 3 Kunz Alain
T14 Domig David 9 - 1 Chomaz Déhon
T15 Wehli Jacques 9 - 5 Steiner Danie
T16 Valpiani Marc 9 - 8 Grünbaum Pet
Sit-out : Lindner Heribert
4. Round : 28/10/2017 16:00
T1 Himmelberger 9 - 6 Gloor Markus
T2 Yildiz Mahmut 7 - 9 Déhon Nicola
T3 Wehli Jacques 0 - 9 Estenssoro Ca
T4 Valpiani Marc 3 - 9 Naghizadeh As
T5 Gallo Antonio 9 - 1 Kaiser Denise
T6 Steiner Danie 6 - 9 Städeli Andr
T7 Studer Vital 9 - 3 Mancilikcilar
T8 Frey Werner 8 - 9 Benetti Marco
T9 Tremet Stéph 9 - 1 Fussenegger R
T10 Kreienbühl M 9 - 2 Grünbaum Pet
T11 Recan Ercan 0 - 9 Grünbaum Geo
T12 Vajzovic Almi 1 - 9 Chomaz Déhon
T13 Lau Kwok Kin 9 - 2 Kälin René
T14 Thompson Thib 6 - 9 Gerbet André
T15 Krings Matthi 3 - 9 Kunz Alain
T16 Etienne Denis 9 - 1 Weilenmann Si
T17 Scheidiger Da 4 - 9 Lindner Herib
T18 Domig David 9 - 5 Didisheim Pat
T19 Baumann Nils 2 - 9 Rasti Rassoul
T20 Frigerio Stef 8 - 9 Altermatt Rue
Sit-out : Barrelet Guillaume
3. Round : 28/10/2017 13:00
T1 Kreienbühl M 5 - 9 Déhon Nicola
T2 Städeli Andr 6 - 9 Didisheim Pat
T3 Himmelberger 9 - 4 Benetti Marco
T4 Valpiani Marc 7 - 9 Gloor Markus
T5 Yildiz Mahmut 9 - 5 Steiner Danie
T6 Studer Vital 9 - 4 Fussenegger R
T7 Thompson Thib 7 - 9 Kaiser Denise
T8 Grünbaum Geo 9 - 5 Chomaz Déhon
T9 Kunz Alain 8 - 9 Grünbaum Pet
T10 Gallo Antonio 9 - 7 Krings Matthi
T11 Tremet Stéph 9 - 8 Gerbet André
T12 Wehli Jacques 9 - 4 Scheidiger Da
T13 Vajzovic Almi 4 - 9 Recan Ercan
T14 Weilenmann Si 4 - 9 Estenssoro Ca
T15 Lindner Herib 7 - 9 Frey Werner
T16 Etienne Denis 1 - 9 Mancilikcilar
T17 Naghizadeh As 9 - 2 Domig David
T18 Piwitt Jens 7 - 9 Lau Kwok Kin
T19 Rizzi Giordan 8 - 9 Rasti Rassoul
T20 Kälin René 9 - 2 Gholami Kaweh
T21 Kürsteiner B 8 - 9 Frigerio Stef
T22 Barrelet Guil 3 - 9 Altermatt Rue
T23 Baumann Nils 9 - 3 Alma Misja
2. Round : 27/10/2017 00:00
T1 Mancilikcilar 2 - 9 Kreienbühl M
T2 Frey Werner 4 - 9 Déhon Nicola
T3 Thompson Thib 2 - 9 Fussenegger R
T4 Städeli Andr 9 - 5 Gerbet André
T5 Vajzovic Almi 8 - 9 Valpiani Marc
T6 Weilenmann Si 3 - 9 Benetti Marco
T7 Himmelberger 9 - 0 Grünbaum Pet
T8 Naghizadeh As 3 - 9 Didisheim Pat
T9 Tremet Stéph 1 - 9 Steiner Danie
T10 Krings Matthi 5 - 9 Gloor Markus
T11 Barrelet Guil 2 - 9 Yildiz Mahmut
T12 Rizzi Giordan 1 - 9 Domig David
T13 Etienne Denis 9 - 0 Altermatt Rue
T14 Piwitt Jens 8 - 9 Grünbaum Geo
T15 Rasti Rassoul 6 - 9 Estenssoro Ca
T16 Recan Ercan 9 - 6 Alma Misja
T17 Lindner Herib 4 - 9 Kaiser Denise
T18 Gallo Antonio 9 - 7 Lau Kwok Kin
T19 Studer Vital 9 - 1 Frigerio Stef
T20 Baumann Nils 4 - 9 Chomaz Déhon
T21 Wehli Jacques 9 - 0 Kälin René
T22 Scheidiger Da 9 - 4 Kürsteiner B
T23 Kunz Alain 9 - 3 Gholami Kaweh
1. Round :
T1 Yildiz Mahmut 9 - 3 Grünbaum Geo
T2 Valpiani Marc 9 - 8 Kaiser Denise
T3 Mancilikcilar 9 - 2 Estenssoro Ca
T4 Domig David 5 - 9 Déhon Nicola
T5 Rasti Rassoul 1 - 9 Himmelberger
T6 Etienne Denis 8 - 9 Gloor Markus
T7 Recan Ercan 7 - 9 Frey Werner
T8 Grünbaum Pet 9 - 6 Frigerio Stef
T9 Fussenegger R 9 - 3 Alma Misja
T10 Studer Vital 5 - 9 Gerbet André
T11 Didisheim Pat 9 - 6 Altermatt Rue
T12 Gallo Antonio 0 - 9 Lindner Herib
T13 Barrelet Guil 9 - 0 Chomaz Déhon
T14 Baumann Nils 4 - 9 Thompson Thib
T15 Rizzi Giordan 6 - 9 Steiner Danie
T16 Lau Kwok Kin 4 - 9 Benetti Marco
T17 Vajzovic Almi 9 - 1 Piwitt Jens
T18 Kreienbühl M 9 - 4 Gholami Kaweh
T19 Wehli Jacques 8 - 9 Städeli Andr
T20 Naghizadeh As 9 - 5 Kürsteiner B
T21 Weilenmann Si 9 - 7 Kälin René
T22 Scheidiger Da 3 - 9 Krings Matthi
T23 Tremet Stéph 9 - 4 Kunz Alain

Share


Flag Counter