Concurs International de Backgammon, Geoagiu Bai,Romania -

# Name W L RB B AV
1. Dan Adrian 10 2 0 1 33
2. Rusu Gabriel 9 3 0 1 57
3. DAMJAN PLESEC 8 3 0 1 39
4. Folea Mihai 7 3 0 0 20
5. Ciubotariu Marcel 7 3 0 0 17
6. Emil Emil Ivanov 6 3 0 0 24
7. Avram Eusebiu 6 3 0 0 22
8. Iliescu Mihai Drag 6 3 0 0 16
9. Mike Laszlo 5 3 0 0 17
10. MALIN YORDANOV 5 3 0 0 6
11. Stancu Catalin 5 3 0 0 0
12. Veres Marius Corne 5 3 0 0 -3
13. Tutulan Cristian 4 3 0 0 11
14. Cocica Ionut 4 3 0 0 10
15. ATANAS TACHEV 4 3 0 0 9
16. Chirita Iulian 4 3 0 0 -3
17. COCO 4 3 0 0 -6
18. Chiricuta Mihaela 4 3 0 0 -7
19. Lincaru Eugen 3 3 0 0 12
20. Tiploiu Ion 3 3 0 0 8
21. Stefanescu Adrian 3 3 0 0 3
22. Gheorghiu Viorel 3 3 0 0 1
23. Fica Iulian 3 3 0 0 -3
24. Emilian 2 3 0 1 -7
25. Dobrin Daniel 2 3 0 0 -2
26. Dinu Ionel 2 3 0 0 -3
27. Veselin Dyakov 2 3 0 0 -3
28. Petru Hlihor 2 3 0 0 -6
29. LYUBOMIR PETROV 2 3 0 0 -10
30. Erros Zoltan Peter 2 3 0 0 -12
31. Hagima Sorin 2 3 0 0 -14
32. Lazar Eugen 1 3 0 1 -8
33. Radu Nelu 1 3 0 0 -6
34. Markos Mozes 1 3 0 0 -9
35. Oprea Gabriel 1 3 0 0 -9
36. Ciumasu Felix 1 3 0 0 -10
37. Ghavrilos 1 3 0 0 -11
38. Baltac Adrian Nico 1 3 0 0 -12
39. Scridon Ioan 1 3 0 0 -12
40. Boboc Florin 1 3 0 0 -14
41. Staicu Adrian 1 3 0 0 -14
42. Serban Paul 1 3 0 0 -15
43. Costeniuc Gheorghe 1 3 0 0 -19
44. Coposescu Horia 0 3 0 1 -10
45. Chelaru Florin 0 3 0 0 -13
46. Ilies Cosmin 0 3 0 0 -13
47. Poiana Ovidiu Dori 0 3 0 0 -14
48. Olteanu Ionel 0 3 0 0 -18
49. Storociuc Stela 0 3 0 0 -19
Countries / Ülkeler
Romania Romania 40
Bulgaria Bulgaria 5
Hungary Hungary 3
Slovenia Slovenia 1
Associations / Dernekler
Others / Diğer Others / Diğer 49
13. Round : 10/09/2018 04:00
T1 Rusu Gabriel 10 - 11 Dan Adrian
12. Round : 10/09/2018 02:00
T1 DAMJAN PLESEC 5 - 11 Dan Adrian
Sit-out : Rusu Gabriel
11. Round : 10/09/2018 01:00
T1 Rusu Gabriel 11 - 8 Dan Adrian
Sit-out : DAMJAN PLESEC
10. Round : 09/09/2018 23:30
T1 Rusu Gabriel 11 - 0 Ciubotariu Ma
T2 DAMJAN PLESEC 11 - 6 Folea Mihai
Sit-out : Dan Adrian
9. Round : 09/09/2018 21:00
T1 Rusu Gabriel 11 - 2 Avram Eusebiu
T2 Emil Emil Iva 9 - 11 DAMJAN PLESEC
T3 Folea Mihai 10 - 11 Dan Adrian
T4 Iliescu Mihai 9 - 11 Ciubotariu Ma
8. Round : 09/09/2018 18:00
T1 DAMJAN PLESEC 11 - 4 MALIN YORDANO
T2 Mike Laszlo 10 - 11 Dan Adrian
T3 Emil Emil Iva 8 - 11 Iliescu Mihai
T4 Stancu Catali 1 - 11 Ciubotariu Ma
T5 Folea Mihai 11 - 9 Avram Eusebiu
T6 Veres Marius 3 - 11 Rusu Gabriel
7. Round : 09/09/2018 14:30
T1 Emil Emil Iva 11 - 9 MALIN YORDANO
T2 Folea Mihai 11 - 8 ATANAS TACHEV
T3 Stancu Catali 11 - 3 COCO
T4 Avram Eusebiu 11 - 10 Tutulan Crist
T5 Rusu Gabriel 10 - 11 Mike Laszlo
T6 Chiricuta Mih 3 - 11 Iliescu Mihai
T7 Veres Marius 3 - 11 DAMJAN PLESEC
T8 Chirita Iulia 3 - 11 Dan Adrian
T9 Cocica Ionut 8 - 11 Ciubotariu Ma
6. Round : 09/09/2018 11:00
T1 Veres Marius 8 - 11 MALIN YORDANO
T2 Iliescu Mihai 11 - 9 Emilian
T3 Rusu Gabriel 11 - 8 ATANAS TACHEV
T4 Lincaru Eugen 10 - 11 COCO
T5 Stancu Catali 7 - 11 Mike Laszlo
T6 Gheorghiu Vio 4 - 11 Tutulan Crist
T7 Avram Eusebiu 11 - 8 Tiploiu Ion
T8 Stefanescu Ad 10 - 11 Chiricuta Mih
T9 Emil Emil Iva 7 - 11 Dan Adrian
T10 Cocica Ionut 11 - 4 Fica Iulian
T11 DAMJAN PLESEC 10 - 11 Chirita Iulia
T12 Folea Mihai 11 - 6 Ciubotariu Ma
5. Round : 09/09/2018 09:30
T1 Emil Emil Iva 11 - 4 Stefanescu Ad
T2 Mike Laszlo 11 - 0 Petru Hlihor
T3 Iliescu Mihai 7 - 11 Avram Eusebiu
T4 Chirita Iulia 11 - 2 LYUBOMIR PETR
T5 DAMJAN PLESEC 11 - 6 Veselin Dyako
T6 Stancu Catali 11 - 10 Rusu Gabriel
T7 Veres Marius 11 - 6 Fica Iulian
T8 Lazar Eugen 10 - 11 Gheorghiu Vio
T9 ATANAS TACHEV 7 - 11 Tutulan Crist
T10 Lincaru Eugen 11 - 5 Dobrin Daniel
T11 Dinu Ionel 3 - 11 Ciubotariu Ma
T12 Emilian 9 - 11 MALIN YORDANO
T13 Erros Zoltan 4 - 11 Cocica Ionut
T14 Folea Mihai 11 - 7 Hagima Sorin
T15 Chiricuta Mih 8 - 11 Dan Adrian
T16 COCO 11 - 10 Tiploiu Ion
4. Round : 08/09/2018 20:00
T1 Lincaru Eugen 11 - 5 Tutulan Crist
T2 Coposescu Hor 8 - 11 Ciubotariu Ma
T3 Erros Zoltan 4 - 11 Dan Adrian
T4 Stancu Catali 11 - 10 Baltac Adrian
T5 Stefanescu Ad 11 - 6 Costeniuc Ghe
T6 Dinu Ionel 11 - 4 Boboc Florin
T7 Ghavrilos 3 - 11 ATANAS TACHEV
T8 Ciumasu Felix 5 - 11 Gheorghiu Vio
T9 Hagima Sorin 11 - 10 Oprea Gabriel
T10 DAMJAN PLESEC 11 - 8 Avram Eusebiu
T11 Chiricuta Mih 11 - 8 Veselin Dyako
T12 Chirita Iulia 4 - 11 Petru Hlihor
T13 Mike Laszlo 7 - 11 MALIN YORDANO
T14 COCO 11 - 9 Serban Paul
T15 Markos Mozes 10 - 11 Cocica Ionut
T16 Emil Emil Iva 11 - 3 Dobrin Daniel
T17 Iliescu Mihai 11 - 10 Fica Iulian
T18 Folea Mihai 11 - 4 Radu Nelu
T19 Scridon Ioan 2 - 11 LYUBOMIR PETR
T20 Rusu Gabriel 11 - 5 Emilian
T21 Veres Marius 11 - 4 Lazar Eugen
T22 Staicu Adrian 3 - 11 Tiploiu Ion
3. Round : 08/09/2018 17:00
T1 Staicu Adrian 11 - 3 Storociuc Ste
T2 Tiploiu Ion 11 - 10 LYUBOMIR PETR
T3 Veselin Dyako 11 - 10 Tutulan Crist
T4 DAMJAN PLESEC 11 - 0 Erros Zoltan
T5 Stefanescu Ad 11 - 10 Folea Mihai
T6 COCO 11 - 3 Chelaru Flori
T7 Stancu Catali 11 - 8 MALIN YORDANO
T8 Serban Paul 11 - 10 Scridon Ioan
T9 Poiana Ovidiu 2 - 11 Avram Eusebiu
T10 Gheorghiu Vio 7 - 11 Radu Nelu
T11 Lazar Eugen 8 - 11 ATANAS TACHEV
T12 Ilies Cosmin 2 - 11 Dobrin Daniel
T13 Iliescu Mihai 11 - 2 Baltac Adrian
T14 Dinu Ionel 9 - 11 Fica Iulian
T15 Chiricuta Mih 8 - 11 Boboc Florin
T16 Ciubotariu Ma 11 - 0 Costeniuc Ghe
T17 Ciumasu Felix 11 - 10 Petru Hlihor
T18 Chirita Iulia 11 - 8 Ghavrilos
T19 Markos Mozes 6 - 11 Lincaru Eugen
T20 Rusu Gabriel 11 - 1 Hagima Sorin
T21 Dan Adrian 11 - 9 Oprea Gabriel
T22 Olteanu Ionel 0 - 11 Mike Laszlo
T23 Emil Emil Iva 11 - 9 Cocica Ionut
T24 Veres Marius 11 - 10 Coposescu Hor
Sit-out : Emilian
2. Round : 08/09/2018 12:40
T1 Ghavrilos 9 - 11 Hagima Sorin
T2 Baltac Adrian 11 - 7 Storociuc Ste
T3 Stancu Catali 9 - 11 Dinu Ionel
T4 Chiricuta Mih 11 - 10 Chelaru Flori
T5 Ciumasu Felix 10 - 11 Mike Laszlo
T6 Veres Marius 11 - 9 Radu Nelu
T7 Stefanescu Ad 11 - 3 Serban Paul
T8 Poiana Ovidiu 9 - 11 LYUBOMIR PETR
T9 Rusu Gabriel 11 - 5 Coposescu Hor
T10 Cocica Ionut 11 - 6 Scridon Ioan
T11 Markos Mozes 11 - 10 Dan Adrian
T12 Emil Emil Iva 11 - 4 Staicu Adrian
T13 Chirita Iulia 11 - 9 Veselin Dyako
T14 Lincaru Eugen 8 - 11 MALIN YORDANO
T15 Petru Hlihor 8 - 11 Ciubotariu Ma
T16 ATANAS TACHEV 11 - 9 Gheorghiu Vio
T17 Boboc Florin 7 - 11 Folea Mihai
T18 DAMJAN PLESEC 10 - 11 Fica Iulian
T19 Avram Eusebiu 11 - 3 COCO
T20 Iliescu Mihai 9 - 11 Tutulan Crist
T21 Emilian 11 - 9 Dobrin Daniel
T22 Ilies Cosmin 8 - 11 Costeniuc Ghe
T23 Olteanu Ionel 6 - 11 Tiploiu Ion
T24 Erros Zoltan 11 - 1 Oprea Gabriel
Sit-out : Lazar Eugen
1. Round : 08.09.2018 10:00
T1 Markos Mozes 7 - 11 Oprea Gabriel
T2 Chiricuta Mih 11 - 9 COCO
T3 Cocica Ionut 6 - 11 Dobrin Daniel
T4 Rusu Gabriel 11 - 7 Chelaru Flori
T5 Veres Marius 11 - 10 Ilies Cosmin
T6 Chirita Iulia 8 - 11 Erros Zoltan
T7 Ghavrilos 11 - 9 Tiploiu Ion
T8 Emil Emil Iva 11 - 4 Ciubotariu Ma
T9 Staicu Adrian 4 - 11 Gheorghiu Vio
T10 Olteanu Ionel 9 - 11 Folea Mihai
T11 Costeniuc Ghe 5 - 11 MALIN YORDANO
T12 Mike Laszlo 5 - 11 ATANAS TACHEV
T13 Poiana Ovidiu 8 - 11 Scridon Ioan
T14 Lazar Eugen 11 - 8 Hagima Sorin
T15 DAMJAN PLESEC 11 - 5 Serban Paul
T16 Ciumasu Felix 7 - 11 Dan Adrian
T17 Stefanescu Ad 8 - 11 Stancu Catali
T18 Avram Eusebiu 11 - 0 LYUBOMIR PETR
T19 Fica Iulian 11 - 4 Storociuc Ste
T20 Lincaru Eugen 10 - 11 Iliescu Mihai
T21 Veselin Dyako 11 - 5 Boboc Florin
T22 Emilian 11 - 10 Radu Nelu
T23 Baltac Adrian 5 - 11 Tutulan Crist
T24 Dinu Ionel 9 - 11 Petru Hlihor
Sit-out : Coposescu Horia

Share


Flag Counter