Swiss Championships 2019 -

# Name W L RB B AV
1. Vajzovic Almir 9 2 0 1 22
2. Etienne Denis 8 3 0 1 39
3. Stephanus Olivier 7 3 0 1 15
4. Vetsch Rolf 6 3 0 0 16
5. Walid Kawkab 6 3 0 0 10
6. Damien Zarbabyan 5 3 0 0 9
7. Krings Matthias 5 3 0 0 3
8. Ben Lassin Alexand 4 3 0 1 8
9. Frigerio Stefan 4 3 0 0 3
10. Scheidiger Daniel 4 3 0 0 3
11. Altermatt Ruedi 4 3 0 0 -3
12. Estenssoro Carlos 3 3 0 0 3
13. Max Meyer 3 3 0 0 -1
14. Kreienbühl Markus 3 3 0 0 -5
15. Kürsteiner Bruno 3 3 0 0 -8
16. Himmelberger Rolan 3 3 0 0 -10
17. Grünbaum Georges 2 3 0 0 6
18. Biland Fabiano 2 3 0 0 0
19. Didisheim Patrick 2 3 0 0 0
20. Barrelet Guillaume 2 3 0 0 -1
21. Heilmann Alexander 2 3 0 0 -3
22. Frey Werner 2 3 0 0 -5
23. Städeli Andres 1 3 0 0 -2
24. Weilenmann Silvia 1 3 0 0 -7
25. Kaiser Denise 1 3 0 0 -9
26. Duruz Gérard 1 3 0 0 -10
27. Recan Ercan 1 3 0 0 -10
28. Lindner Heribert 1 3 0 0 -14
29. Valpiani Marco 0 3 0 0 -11
30. Domig David 0 3 0 0 -12
31. Dubied Francis 0 3 0 0 -13
32. Thompson Thibaud 0 3 0 0 -13
Countries / Ülkeler
Switzerland Switzerland 26
Germany Germany 4
France France 1
Afghanistan Afghanistan 1
12. Round : 27/10/2019 23:00
T1 Vajzovic Almi 9 - 5 Etienne Denis
11. Round : 27/10/2019 20:00
T1 Vajzovic Almi 9 - 5 Stephanus Oli
Sit-out : Etienne Denis
10. Round : 27/10/2019 16:00
T1 Stephanus Oli 9 - 7 Etienne Denis
Sit-out : Vajzovic Almir
9. Round : 27/10/2019 02:00
T1 Walid Kawkab 5 - 9 Etienne Denis
T2 Vetsch Rolf 7 - 9 Vajzovic Almi
Sit-out : Stephanus Olivier
8. Round : 26/10/2019 00:00
T1 Vetsch Rolf 2 - 9 Etienne Denis
T2 Vajzovic Almi 9 - 4 Krings Matthi
T3 Damien Zarbab 6 - 9 Stephanus Oli
T4 Walid Kawkab 9 - 8 Ben Lassin Al
7. Round : 26/10/2019 21:00
T1 Krings Matthi 0 - 9 Etienne Denis
T2 Vetsch Rolf 9 - 0 Vajzovic Almi
T3 Stephanus Oli 9 - 7 Frigerio Stef
T4 Walid Kawkab 9 - 4 Scheidiger Da
T5 Damien Zarbab 9 - 4 Altermatt Rue
Sit-out : Ben Lassin Alexandre
6. Round : 26/10/2019 19:00
T1 Damien Zarbab 4 - 9 Vajzovic Almi
T2 Stephanus Oli 2 - 9 Etienne Denis
T3 Vetsch Rolf 8 - 9 Krings Matthi
T4 Kürsteiner B 8 - 9 Frigerio Stef
T5 Walid Kawkab 9 - 3 Estenssoro Ca
T6 Max Meyer 3 - 9 Ben Lassin Al
T7 Himmelberger 4 - 9 Altermatt Rue
T8 Scheidiger Da 9 - 6 Kreienbühl M
5. Round : 26/10/2019 17:00
T1 Vetsch Rolf 9 - 6 Etienne Denis
T2 Scheidiger Da 0 - 9 Krings Matthi
T3 Max Meyer 7 - 9 Vajzovic Almi
T4 Stephanus Oli 9 - 3 Ben Lassin Al
T5 Damien Zarbab 9 - 0 Walid Kawkab
T6 Kürsteiner B 9 - 8 Grünbaum Geo
T7 Estenssoro Ca 9 - 4 Biland Fabian
T8 Heilmann Alex 4 - 9 Frigerio Stef
T9 Kreienbühl M 9 - 7 Frey Werner
T10 Barrelet Guil 6 - 9 Altermatt Rue
T11 Himmelberger 9 - 8 Didisheim Pat
4. Round : 26/10/2019 15:00
T1 Vajzovic Almi 5 - 9 Etienne Denis
T2 Damien Zarbab 5 - 9 Vetsch Rolf
T3 Scheidiger Da 9 - 2 Kürsteiner B
T4 Stephanus Oli 9 - 1 Himmelberger
T5 Krings Matthi 9 - 3 Frey Werner
T6 Walid Kawkab 9 - 7 Biland Fabian
T7 Kreienbühl M 5 - 9 Ben Lassin Al
T8 Max Meyer 9 - 7 Grünbaum Geo
T9 Städeli Andr 6 - 9 Heilmann Alex
T10 Lindner Herib 7 - 9 Altermatt Rue
T11 Frigerio Stef 9 - 6 Duruz Gérard
T12 Weilenmann Si 7 - 9 Didisheim Pat
T13 Recan Ercan 4 - 9 Estenssoro Ca
T14 Kaiser Denise 2 - 9 Barrelet Guil
3. Round : 26/10/2019 02:00
T1 Vetsch Rolf 9 - 7 Stephanus Oli
T2 Vajzovic Almi 9 - 3 Kürsteiner B
T3 Krings Matthi 2 - 9 Etienne Denis
T4 Damien Zarbab 9 - 6 Himmelberger
T5 Weilenmann Si 3 - 9 Scheidiger Da
T6 Walid Kawkab 9 - 4 Recan Ercan
T7 Lindner Herib 2 - 9 Frey Werner
T8 Max Meyer 9 - 5 Altermatt Rue
T9 Frigerio Stef 2 - 9 Biland Fabian
T10 Städeli Andr 6 - 9 Ben Lassin Al
T11 Grünbaum Geo 9 - 4 Didisheim Pat
T12 Kreienbühl M 9 - 6 Estenssoro Ca
T13 Heilmann Alex 9 - 1 Dubied Franci
T14 Kaiser Denise 9 - 6 Domig David
T15 Thompson Thib 3 - 9 Barrelet Guil
T16 Valpiani Marc 6 - 9 Duruz Gérard
2. Round : 25/10/2019 00:00
T1 Vetsch Rolf 9 - 4 Kreienbühl M
T2 Krings Matthi 9 - 5 Estenssoro Ca
T3 Damien Zarbab 9 - 8 Scheidiger Da
T4 Vajzovic Almi 9 - 3 Altermatt Rue
T5 Recan Ercan 4 - 9 Etienne Denis
T6 Weilenmann Si 5 - 9 Kürsteiner B
T7 Städeli Andr 6 - 9 Himmelberger
T8 Stephanus Oli 9 - 5 Didisheim Pat
T9 Max Meyer 9 - 6 Dubied Franci
T10 Heilmann Alex 3 - 9 Grünbaum Geo
T11 Biland Fabian 9 - 6 Barrelet Guil
T12 Valpiani Marc 6 - 9 Frey Werner
T13 Walid Kawkab 9 - 4 Duruz Gérard
T14 Lindner Herib 9 - 8 Kaiser Denise
T15 Domig David 5 - 9 Ben Lassin Al
T16 Thompson Thib 3 - 9 Frigerio Stef
1. Round : 25.10.2019 18:00
T1 Damien Zarbab 9 - 6 Heilmann Alex
T2 Didisheim Pat 9 - 1 Barrelet Guil
T3 Valpiani Marc 4 - 9 Etienne Denis
T4 Himmelberger 9 - 7 Grünbaum Geo
T5 Walid Kawkab 8 - 9 Vajzovic Almi
T6 Kreienbühl M 9 - 7 Dubied Franci
T7 Thompson Thib 8 - 9 Kürsteiner B
T8 Recan Ercan 9 - 4 Duruz Gérard
T9 Max Meyer 7 - 9 Scheidiger Da
T10 Vetsch Rolf 9 - 6 Frigerio Stef
T11 Ben Lassin Al 7 - 9 Altermatt Rue
T12 Lindner Herib 3 - 9 Estenssoro Ca
T13 Stephanus Oli 9 - 6 Biland Fabian
T14 Weilenmann Si 9 - 4 Domig David
T15 Städeli Andr 9 - 2 Frey Werner
T16 Krings Matthi 9 - 5 Kaiser Denise

Share


Flag Counter