FT Backgammon Tournament System

PASHABGT-13th CYPRUS OPEN LAST CHANCE -

# Name L W B
1. DRAGANUTA NECULAI 0 6 1
2. Ankara TURAN KAYA 1 5 1
3. İstanbul BURAK ÇULHACI 1 5 0
4. SHIMON KAGAN 1 4 0
5. OMRAD 1 3 1
6. İstanbul ALİ ÇETİN BELENE 1 3 0
7. İstanbul KEMAL OKAL 1 3 0
8. Ankara SERKAN ERTAN 1 3 0
9. Bursa İRFAN MIZRAKÇI 1 3 0
10. İstanbul ALİ ÜNVER 1 3 0
11. İstanbul SELAHATTİN HACIOĞLU 1 2 0
12. ABESADZE GIORGI 1 2 0
13. Adana Demirspor ERKAN NAYİR 1 2 0
14. İstanbul BÜLENT BAHAR 1 2 0
15. Sakarya RECEP SARI 1 2 0
16. YOAB IDA 1 2 0
17. İstanbul İBRAHİM KARACA 1 2 0
18. KENAN HASANZADE 1 2 0
19. İstanbul BÜLENT KARABULUT 1 2 0
20. İstanbul ERHAN YENİŞEN 1 1 0
21. GAVRIEL 1 1 0
22. Antalya METİN ÇUBUK 1 1 0
23. Sakarya MUSTAFA YILMAZ 1 1 0
24. Bursa NACİ UÇAK 1 1 0
25. Sakarya ŞEVKİ TÜZEN 1 1 0
26. İzmir TOLGAY OKUMUŞ 1 1 0
27. İstanbul TAYFUN MATARACI 1 1 0
28. İstanbul YAVUZ GENÇ 1 1 0
29. Göztepe AZİZ YILMAZ 1 1 0
30. İstanbul KEMAL ERDEM 1 1 0
31. Tremet Stéphane 1 1 0
32. İstanbul OZAN ÖZGÜR 1 1 0
33. Sakarya BURHAN YILMAZER 1 1 0
34. Sakarya NİHAT BAYRAKTAR 1 1 0
35. Kıbrıs Elit DENİZ KIZILBORA 1 1 0
36. İzmir ERCAN GÜLEÇ 1 1 0
37. Ankara OKTAY LÖKBAŞ 1 1 0
38. İstanbul DİNÇER GÜNEŞ 1 0 1
39. İstanbul DURSUN ÇETİN 1 0 0
40. İstanbul HÜSEYİN ÖZDAĞ 1 0 0
41. İstanbul İBRAHİM ERDEM 1 0 0
42. JUERGEN ORLOWSKI 1 0 0
43. Ankara KAĞAN KARAKAYA 1 0 0
44. İstanbul SERKAN ÇALIŞIR 1 0 0
45. Sakarya UFUK AKSAK 1 0 0
46. İstanbul ABDULLAH ŞER 1 0 0
47. ELI ROYMI 1 0 0
48. Götz HILDSBERG 1 0 0
49. Göztepe HİLMİ GÖÇHAN 1 0 0
50. RICARDO MALAS 1 0 0
51. Bodrum SERDAR ÖZKAYA 1 0 0
52. GIL DAVIDOVIE 1 0 0
53. OFIR BALALI 1 0 0
54. BFC ABDULLAH ÖZBAKIR 1 0 0
55. Göztepe ADNAN KUZU 1 0 0
56. ANNALISA AGOSTI 1 0 0
57. İstanbul FUAT HAKAN UNCUOĞLU 1 0 0
58. İzmir HAMZA NAR 1 0 0
59. Bursa Modern MEHMET OYMAK 1 0 0
60. Adana Demirspor MURAT MURAT 1 0 0
61. Ankara ONUR VURUR 1 0 0
62. Kıbrıs CENGİZ DİNDAR 1 0 0
63. Göztepe FUAT ERDAĞ 1 0 0
64. ILYA MEGLASHVILI 1 0 0
65. Kayseri KEMAL AKDAMAR 1 0 0
66. İstanbul MEHMET ALİ AKPOLAT 1 0 0
67. NACHMAN FRIDMAN 1 0 0
68. Kıbrıs NECMETTİN SALTKAYA 1 0 0
69. Ankara OZAN GÜNDOĞDU 1 0 0
70. Bodrum SABRİ BÜYÜKSOY 1 0 0
71. İstanbul ULVİ CANGAZİ 1 0 0
72. İstanbul ÜMİT TANOĞLU 1 0 0
73. VAIDAS BUDAYS 1 0 0
74. Sakarya VECDİ KALYONCU 1 0 0
75. ZACHARIOUDAKIS IOANNIS 1 0 0
Show All Players
Countries
Turkey Turkey 52
Israel Israel 9
KKTC KKTC 3
Germany Germany 2
Greece Greece 2
Georgia Georgia 1
Italy Italy 1
Romania Romania 1
Azerbaijan Azerbaijan 1
Lebanon Lebanon 1
France France 1
Lithuania Lithuania 1
Teams Win %
AnkaraAnkara 60 %
İstanbulİstanbul 53 %
SakaryaSakarya 46 %
İzmirİzmir 33 %
7. Round : 07/05/2017 19:00
T1 DRAGANUTA NE 5 - 0 TURAN KAYA
6. Round : 07/05/2017 15:40
T1 DRAGANUTA NE 5 - 0 BURAK ÇULHA
Sit-out : TURAN KAYA
5. Round : 07/05/2017 15:00
T1 SHIMON KAGAN 0 - 5 TURAN KAYA
T2 OMRAD 1 - 5 BURAK ÇULHA
Sit-out : DRAGANUTA NECULAI
4. Round : 07/05/2017 14:10
T1 OMRAD 5 - 2 KEMAL OKAL
T2 ALİ ÜNVER 1 - 5 TURAN KAYA
T3 DRAGANUTA NE 5 - 4 ALİ ÇETİN
T4 SERKAN ERTAN 2 - 5 BURAK ÇULHA
T5 SHIMON KAGAN 5 - 0 İRFAN MIZRA
3. Round : 07/05/2017 13:30
T1 KEMAL OKAL 5 - 0 BÜLENT KARA
T2 ALİ ÜNVER 5 - 3 ABESADZE GIO
T3 YOAB IDA 0 - 5 ALİ ÇETİN
T4 ERKAN NAYİR 0 - 5 BURAK ÇULHA
T5 BÜLENT BAHA 2 - 5 SERKAN ERTAN
T6 SELAHATTİN 4 - 5 DRAGANUTA NE
T7 İRFAN MIZRA 5 - 2 İBRAHİM KA
T8 RECEP SARI 1 - 5 TURAN KAYA
T9 SHIMON KAGAN 5 - 0 KENAN HASANZ
Sit-out : OMRAD
2. Round : 07/05/2017 12:30
T1 SELAHATTİN 5 - 3 ŞEVKİ TÜ
T2 KEMAL OKAL 5 - 0 Tremet Stép
T3 BÜLENT BAHA 5 - 0 OKTAY LÖKBA
T4 DRAGANUTA NE 5 - 2 NACİ UÇAK
T5 TAYFUN MATAR 2 - 5 KENAN HASANZ
T6 ERHAN YENİ 3 - 5 SHIMON KAGAN
T7 KEMAL ERDEM 0 - 5 BURAK ÇULHA
T8 TOLGAY OKUMU 2 - 5 ALİ ÇETİN
T9 OMRAD 5 - 2 OZAN ÖZGÜR
T10 ABESADZE GIO 5 - 0 DENİZ KIZIL
T11 GAVRIEL 2 - 5 BÜLENT KARA
T12 DİNÇER GÜ 3 - 5 İBRAHİM KA
T13 METİN ÇUBU 3 - 5 TURAN KAYA
T14 YOAB IDA 5 - 0 ERCAN GÜLE
T15 SERKAN ERTAN 5 - 1 BURHAN YILMA
T16 ALİ ÜNVER 5 - 3 MUSTAFA YILM
T17 ERKAN NAYİR 5 - 0 NİHAT BAYRA
T18 RECEP SARI 5 - 1 YAVUZ GENÇ
T19 AZİZ YILMAZ 1 - 5 İRFAN MIZRA
1. Round : 11:30
T1 MEHMET ALİ 0 - 5 YAVUZ GENÇ
T2 NİHAT BAYRA 5 - 2 OFIR BALALI
T3 MUSTAFA YILM 5 - 1 ANNALISA AGO
T4 MEHMET OYMAK 1 - 5 TAYFUN MATAR
T5 ERKAN NAYİR 5 - 0 ULVİ CANGAZ
T6 BÜLENT BAHA 5 - 3 Götz HILDSB
T7 JUERGEN ORLO 4 - 5 BÜLENT KARA
T8 ŞEVKİ TÜ 5 - 1 HAMZA NAR
T9 SERKAN ÇALI 4 - 5 ERCAN GÜLE
T10 SERKAN ERTAN 5 - 4 DURSUN ÇET
T11 RICARDO MALA 3 - 5 BURHAN YILMA
T12 NACHMAN FRID 0 - 5 ALİ ÇETİN
T13 BURAK ÇULHA 5 - 0 FUAT ERDAĞ
T14 ELI ROYMI 3 - 5 OZAN ÖZGÜR
T15 SELAHATTİN 5 - 0 OZAN GÜNDO
T16 MURAT MURAT 1 - 5 YOAB IDA
T17 AZİZ YILMAZ 5 - 1 ADNAN KUZU
T18 GAVRIEL 5 - 0 CENGİZ DİN
T19 ABESADZE GIO 5 - 3 HİLMİ GÖ
T20 OMRAD 5 - 4 UFUK AKSAK
T21 SHIMON KAGAN 5 - 3 SERDAR ÖZKA
T22 KENAN HASANZ 5 - 2 GIL DAVIDOVI
T23 VECDİ KALYO 0 - 5 NACİ UÇAK
T24 ERHAN YENİ 5 - 0 KEMAL AKDAMA
T25 OKTAY LÖKBA 5 - 4 KAĞAN KARAK
T26 METİN ÇUBU 5 - 1 ONUR VURUR
T27 ZACHARIOUDAK 0 - 5 KEMAL ERDEM
T28 Tremet Stép 5 - 0 ILYA MEGLASH
T29 ALİ ÜNVER 5 - 3 ABDULLAH ŞE
T30 NECMETTİN S 0 - 5 TURAN KAYA
T31 FUAT HAKAN U 1 - 5 İBRAHİM KA
T32 TOLGAY OKUMU 5 - 0 ÜMİT TANO
T33 DENİZ KIZIL 5 - 4 İBRAHİM ER
T34 RECEP SARI 5 - 1 ABDULLAH ÖZ
T35 DRAGANUTA NE 5 - 0 SABRİ BÜY
T36 HÜSEYİN Ö 4 - 5 İRFAN MIZRA
T37 VAIDAS BUDAY 0 - 5 KEMAL OKAL
Sit-out : DİNÇER GÜNEŞ



Flag Counter
Play Backgammon