FT Backgammon Tournament System

Başkent Backgammon Club 24th Season Society Cup -

# Name L B
1. Ankara OKTAY LÖKBAŞ 2 0
2. Ankara NİYAZİ ALİŞAN 3 1
3. Ankara BÜLENT GÜNER 3 1
4. Ankara MERT ULUÇ 3 0
5. Ankara ERTUĞRUL YILMAZ 3 1
6. Ankara GÜROL GÜNER 3 1
7. Ankara AYKUT UZEL 3 0
8. Ankara CANER ÇETİN 3 0
9. Ankara ERKAN ALİŞAN 3 0
10. Ankara OZAN GÜNDOĞDU 3 0
11. Ankara GÜRBÜZ AĞIRMAN 3 0
12. Ankara SERKAN GÜNDOĞDU 3 0
13. Ankara ZEKİ GÜNDOĞDU 3 0
14. Ankara AYHAN KARAMAHMUT 3 0
15. Ankara ONUR ÖNDER DURUM 3 0
16. Ankara SALİH EKİCİ 3 0
17. Ankara CEMAL ÇİMEN 3 0
18. Ankara ÜMİT KÖSE 3 0
19. Ankara CENGİZ TEKİN 3 0
20. Ankara MURAT AKALTAN 3 0
21. Ankara GAZİ BAYRAM TOPÇU 3 0
22. Ankara HAKAN KAHYAOĞLU 3 0
Show All Players
Countries
Turkey Turkey 22
Associations
Ankara Ankara 22
Teams Win %
AnkaraAnkara 50 %
11. Round : 09/04/2018 23:00
T1 NİYAZİ AL 8 - 9 OKTAY LÖKBA
10. Round : 09/04/2018 22:00
T1 BÜLENT GÜN 1 - 7 OKTAY LÖKBA
Sit-out : NİYAZİ ALİŞAN
9. Round : 09/04/2018 21:00
T1 NİYAZİ AL 7 - 6 BÜLENT GÜN
T2 MERT ULUÇ 4 - 7 OKTAY LÖKBA
8. Round : 08/04/2018 21:00
T1 BÜLENT GÜN 7 - 2 MERT ULUÇ
T2 GÜROL GÜNE 4 - 7 OKTAY LÖKBA
T3 ERTUĞRUL YI 5 - 7 NİYAZİ AL
7. Round : 08/04/2018 20:00
T1 GÜROL GÜNE 3 - 7 BÜLENT GÜN
T2 NİYAZİ AL 6 - 7 MERT ULUÇ
T3 AYKUT UZEL 0 - 7 OKTAY LÖKBA
Sit-out : ERTUĞRUL YILMAZ
6. Round : 08/04/2018 20:00
T1 NİYAZİ AL 7 - 4 MERT ULUÇ
T2 ERTUĞRUL YI 7 - 2 GÜRBÜZ AĞ
T3 OZAN GÜNDO 6 - 7 OKTAY LÖKBA
T4 AYKUT UZEL 7 - 4 CANER ÇETİ
T5 BÜLENT GÜN 7 - 5 ERKAN ALİŞ
Sit-out : GÜROL GÜNER
5. Round : 08/04/2018 19:00
T1 GÜROL GÜNE 7 - 4 GÜRBÜZ AĞ
T2 OZAN GÜNDO 2 - 7 NİYAZİ AL
T3 MERT ULUÇ 7 - 5 ERKAN ALİŞ
T4 ONUR ÖNDER 3 - 7 OKTAY LÖKBA
T5 ZEKİ GÜNDO 2 - 7 CANER ÇETİ
T6 ERTUĞRUL YI 7 - 2 SERKAN GÜND
T7 AYKUT UZEL 7 - 4 AYHAN KARAMA
Sit-out : BÜLENT GÜNER
4. Round : 08/04/2018 18:00
T1 GÜROL GÜNE 4 - 7 MERT ULUÇ
T2 OZAN GÜNDO 7 - 4 AYHAN KARAMA
T3 NİYAZİ AL 7 - 3 OKTAY LÖKBA
T4 GÜRBÜZ AĞ 7 - 5 CANER ÇETİ
T5 ONUR ÖNDER 0 - 7 ERKAN ALİŞ
T6 MURAT AKALTA 2 - 7 SERKAN GÜND
T7 ZEKİ GÜNDO 7 - 2 SALİH EKİC
T8 AYKUT UZEL 7 - 0 CENGİZ TEK
T9 ERTUĞRUL YI 7 - 6 CEMAL ÇİME
T10 BÜLENT GÜN 7 - 5 ÜMİT KÖSE
3. Round : 08/04/2018 17:00
T1 NİYAZİ AL 5 - 7 GÜROL GÜNE
T2 MERT ULUÇ 7 - 0 OKTAY LÖKBA
T3 GÜRBÜZ AĞ 7 - 5 ÜMİT KÖSE
T4 ERTUĞRUL YI 5 - 7 AYHAN KARAMA
T5 ONUR ÖNDER 7 - 1 AYKUT UZEL
T6 BÜLENT GÜN 7 - 0 CENGİZ TEK
T7 CEMAL ÇİME 4 - 7 ERKAN ALİŞ
T8 OZAN GÜNDO 7 - 5 CANER ÇETİ
T9 HAKAN KAHYAO 0 - 7 SALİH EKİC
T10 SERKAN GÜND 7 - 0 ZEKİ GÜNDO
T11 GAZİ BAYRAM 6 - 7 MURAT AKALTA
2. Round : 08/04/2018 16:00
T1 ERTUĞRUL YI 6 - 7 NİYAZİ AL
T2 OZAN GÜNDO 5 - 7 MERT ULUÇ
T3 GÜROL GÜNE 7 - 1 AYHAN KARAMA
T4 ERKAN ALİŞ 2 - 7 CANER ÇETİ
T5 BÜLENT GÜN 6 - 7 OKTAY LÖKBA
T6 ONUR ÖNDER 7 - 4 SALİH EKİC
T7 CENGİZ TEK 6 - 7 ÜMİT KÖSE
T8 MURAT AKALTA 2 - 7 GÜRBÜZ AĞ
T9 HAKAN KAHYAO 1 - 7 CEMAL ÇİME
T10 AYKUT UZEL 7 - 5 SERKAN GÜND
T11 GAZİ BAYRAM 1 - 7 ZEKİ GÜNDO
1. Round :
T1 GÜRBÜZ AĞ 4 - 7 OKTAY LÖKBA
T2 MURAT AKALTA 0 - 7 NİYAZİ AL
T3 SERKAN GÜND 4 - 7 MERT ULUÇ
T4 ONUR ÖNDER 0 - 7 CANER ÇETİ
T5 OZAN GÜNDO 7 - 2 ZEKİ GÜNDO
T6 ERKAN ALİŞ 7 - 2 ÜMİT KÖSE
T7 BÜLENT GÜN 7 - 6 SALİH EKİC
T8 HAKAN KAHYAO 5 - 7 CENGİZ TEK
T9 GÜROL GÜNE 7 - 1 CEMAL ÇİME
T10 ERTUĞRUL YI 7 - 5 AYKUT UZEL
T11 GAZİ BAYRAM 4 - 7 AYHAN KARAMA



Flag Counter