FT Backgammon Tournament System

Swiss Championship 2018 -

# Name L B
1. Wehli Jacques 2 0
2. Kreienbühl Markus 3 0
3. Kaiser Denise 3 0
4. Frigerio Stefan 3 0
5. Thibaud Thompson 3 1
6. Chomaz Déhon Véronique 3 1
7. Vetsch Rolf 3 0
8. Vajzovic Almir 3 0
9. Himmelberger Roland 3 0
10. Scheidiger Daniel 3 0
11. Recan Ercan 3 0
12. Kürsteiner Bruno 3 0
13. Tännler Beat 3 1
14. Altermatt Ruedi 3 0
15. Duruz Gérard 3 0
16. Valpiani Marco 3 0
17. Lindner Heribert 3 0
18. Déhon Nicolas 3 0
19. Städeli Andres 3 0
20. Grünbaum Georges 3 0
21. Barrelet Guillaume 3 0
22. Etienne Denis 3 0
23. Karim Muraydem 3 0
24. Weilenmann Silvia 3 0
25. Grünbaum Peter 3 1
26. Krings Matthias 3 0
27. Stephanus Olivier 3 0
28. Domig David 3 0
29. Estenssoro Carlos 3 0
30. Benetti Marco 3 0
31. Didisheim Patrick 3 0
32. Frey Werner 3 0
33. Jaggi Benjamin 3 0
34. Gholami Kaweh 3 0
35. Meyer Max 3 0
36. Tremet Stéphane 3 0
Show All Players
Countries
Switzerland Switzerland 30
Germany Germany 3
France France 2
Netherlands Netherlands 1
Associations
Others Others 36
Teams Win %
12. Round : 21/10/2018 19:00
T1 Wehli Jacque 9 - 8 Kreienbühl
11. Round : 21/10/2018 18:00
T1 Wehli Jacque 9 - 0 Kreienbühl
10. Round : 21/10/2018 15:00
T1 Kreienbühl 9 - 7 Kaiser Denis
T2 Wehli Jacque 9 - 7 Frigerio Ste
9. Round : 21/10/2018 03:00
T1 Kreienbühl 9 - 4 Frigerio Ste
T2 Wehli Jacque 9 - 7 Chomaz Dého
T3 Thibaud Thom 4 - 9 Kaiser Denis
8. Round : 21/10/2018 01:00
T1 Wehli Jacque 6 - 9 Kreienbühl
T2 Vajzovic Alm 8 - 9 Kaiser Denis
T3 Vetsch Rolf 7 - 9 Frigerio Ste
T4 Thibaud Thom 9 - 5 Himmelberger
Sit-out : Chomaz Déhon Véronique
7. Round : 20/10/2018 22:00
T1 Kreienbühl 9 - 4 Chomaz Dého
T2 Wehli Jacque 9 - 8 Frigerio Ste
T3 Vajzovic Alm 9 - 8 Tännler Bea
T4 Scheidiger D 8 - 9 Kaiser Denis
T5 Recan Ercan 6 - 9 Himmelberger
T6 Vetsch Rolf 9 - 4 Kürsteiner
Sit-out : Thibaud Thompson
6. Round : 20/10/2018 19:00
T1 Kreienbühl 3 - 9 Frigerio Ste
T2 Thibaud Thom 7 - 9 Chomaz Dého
T3 Wehli Jacque 9 - 4 Kaiser Denis
T4 Kürsteiner 9 - 4 Duruz Gérar
T5 Vajzovic Alm 9 - 6 Déhon Nicol
T6 Tännler Bea 9 - 4 Altermatt Ru
T7 Valpiani Mar 4 - 9 Scheidiger D
T8 Vetsch Rolf 4 - 9 Himmelberger
T9 Recan Ercan 9 - 2 Lindner Heri
5. Round : 20/10/2018 18:00
T1 Frigerio Ste 9 - 7 Chomaz Dého
T2 Thibaud Thom 9 - 0 Himmelberger
T3 Wehli Jacque 9 - 5 Kürsteiner
T4 Kreienbühl 9 - 2 Déhon Nicol
T5 Vetsch Rolf 9 - 3 Recan Ercan
T6 Vajzovic Alm 9 - 8 Barrelet Gui
T7 Städeli And 4 - 9 Lindner Heri
T8 Weilenmann S 0 - 9 Scheidiger D
T9 Valpiani Mar 9 - 0 Grünbaum Pe
T10 Etienne Deni 4 - 9 Duruz Gérar
T11 Grünbaum Ge 1 - 9 Altermatt Ru
T12 Karim Murayd 6 - 9 Kaiser Denis
Sit-out : Tännler Beat
4. Round : 20/10/2018 15:00
T1 Kaiser Denis 7 - 9 Chomaz Dého
T2 Wehli Jacque 4 - 9 Kreienbühl
T3 Kürsteiner 9 - 8 Grünbaum Ge
T4 Karim Murayd 7 - 9 Frigerio Ste
T5 Recan Ercan 9 - 0 Barrelet Gui
T6 Scheidiger D 5 - 9 Himmelberger
T7 Vetsch Rolf 9 - 3 Altermatt Ru
T8 Thibaud Thom 9 - 1 Tännler Bea
T9 Städeli And 7 - 9 Déhon Nicol
T10 Weilenmann S 9 - 5 Krings Matth
T11 Vajzovic Alm 9 - 1 Didisheim Pa
T12 Lindner Heri 9 - 3 Domig David
T13 Estenssoro C 1 - 9 Duruz Gérar
T14 Etienne Deni 9 - 5 Benetti Marc
T15 Stephanus Ol 7 - 9 Valpiani Mar
Sit-out : Grünbaum Peter
3. Round : 20/10/2018 03:00
T1 Scheidiger D 6 - 9 Frigerio Ste
T2 Tännler Bea 0 - 9 Kaiser Denis
T3 Karim Murayd 0 - 9 Kreienbühl
T4 Wehli Jacque 9 - 3 Grünbaum Ge
T5 Benetti Marc 5 - 9 Altermatt Ru
T6 Etienne Deni 5 - 9 Chomaz Dého
T7 Stephanus Ol 2 - 9 Städeli And
T8 Kürsteiner 9 - 6 Grünbaum Pe
T9 Vajzovic Alm 7 - 9 Himmelberger
T10 Recan Ercan 9 - 3 Didisheim Pa
T11 Estenssoro C 7 - 9 Déhon Nicol
T12 Vetsch Rolf 9 - 5 Lindner Heri
T13 Duruz Gérar 4 - 9 Barrelet Gui
T14 Weilenmann S 9 - 7 Frey Werner
T15 Krings Matth 9 - 1 Gholami Kawe
T16 Tremet Stép 6 - 9 Thibaud Thom
T17 Valpiani Mar 9 - 5 Meyer Max
T18 Jaggi Benjam 4 - 9 Domig David
2. Round : 19/10/2018 00:00
T1 Tännler Bea 9 - 8 Städeli And
T2 Wehli Jacque 9 - 7 Grünbaum Pe
T3 Kaiser Denis 9 - 5 Estenssoro C
T4 Frigerio Ste 9 - 6 Barrelet Gui
T5 Thibaud Thom 0 - 9 Kreienbühl
T6 Scheidiger D 9 - 2 Kürsteiner
T7 Lindner Heri 4 - 9 Chomaz Dého
T8 Karim Murayd 9 - 5 Déhon Nicol
T9 Grünbaum Ge 9 - 2 Didisheim Pa
T10 Frey Werner 7 - 9 Benetti Marc
T11 Gholami Kawe 8 - 9 Etienne Deni
T12 Weilenmann S 4 - 9 Recan Ercan
T13 Stephanus Ol 9 - 1 Domig David
T14 Vajzovic Alm 9 - 4 Meyer Max
T15 Valpiani Mar 3 - 9 Altermatt Ru
T16 Tremet Stép 5 - 9 Himmelberger
T17 Krings Matth 5 - 9 Duruz Gérar
T18 Vetsch Rolf 9 - 8 Jaggi Benjam
1. Round : 19.10.2018 20:00
T1 Meyer Max 4 - 9 Frigerio Ste
T2 Tremet Stép 2 - 9 Kaiser Denis
T3 Vetsch Rolf 5 - 9 Kreienbühl
T4 Stephanus Ol 1 - 9 Didisheim Pa
T5 Weilenmann S 5 - 9 Barrelet Gui
T6 Grünbaum Pe 9 - 6 Etienne Deni
T7 Domig David 7 - 9 Déhon Nicol
T8 Recan Ercan 8 - 9 Kürsteiner
T9 Scheidiger D 9 - 2 Benetti Marc
T10 Lindner Heri 9 - 8 Jaggi Benjam
T11 Tännler Bea 9 - 8 Frey Werner
T12 Karim Murayd 9 - 6 Duruz Gérar
T13 Gholami Kawe 8 - 9 Chomaz Dého
T14 Vajzovic Alm 3 - 9 Thibaud Thom
T15 Wehli Jacque 9 - 5 Krings Matth
T16 Estenssoro C 9 - 7 Altermatt Ru
T17 Städeli And 9 - 8 Himmelberger
T18 Valpiani Mar 4 - 9 Grünbaum Ge



Flag Counter