FT Backgammon Tournament System

Mesterturnering nr.2 Oslo -

# Name L W B
1. Christopher Hedberg (2897 1 8 0
2. Espen Moen 2 6 1
3. Gulli Marholm (3272) 2 5 1
4. Ilijas Slezovic (3569) 2 5 0
5. Hidajet Eminovic 2 4 0
6. Yvonne Pasali (2649) 2 4 0
7. Christine Schilling (3116 2 3 0
8. Hans Marius Eikseth (302) 2 3 0
9. Serif Jugo 2 3 0
10. Åshild Færevåg (3556) 2 2 0
11. Christian Andersson 2 2 0
12. Hall Skåra 2 2 0
13. Håvard Hafskjold (1884) 2 2 0
14. Karl Frogner (865) 2 2 0
15. Linda Dedekam (3601) 2 2 0
16. Merzuk Jugo (3567) 2 2 0
17. Stig Thomas (1484) 2 2 0
18. Zoran Krogstad (1210) 2 2 0
19. Dagfinn Snarheim (907) 2 1 0
20. Emil Green (3265) 2 1 0
21. Hans Liby (69) 2 1 0
22. Shahab Ghodsi 2 1 0
23. Stein Welle (8) 2 1 0
24. Yasin Aktas 2 1 0
25. Jostein Flood (83) 2 0 1
26. Rune Færevåg (2026) 2 0 1
27. Atle von der Fehr 2 0 0
28. Jussi Haukioja (3687) 2 0 0
29. Marianne Husum (455) 2 0 0
30. Per Fuglesang 2 0 0
31. Rahim Salimi 2 0 0
32. Roy Eikseth 2 0 0
33. Sondre Rike (1121) 2 0 0
Show All Players
Countries
Norway Norway 27
Iran Iran 2
Sweden Sweden 2
Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina 1
Finland Finland 1
Teams Win %
9. Round : 26/01/2019 04:00
T1 Christopher 5 - 0 Espen Moen
8. Round : 26/01/2019 03:00
T1 Gulli Marhol 0 - 3 Christopher
Sit-out : Espen Moen
7. Round : 26/01/2019 03:00
T1 Gulli Marhol 3 - 0 Ilijas Slezo
T2 Christopher 3 - 0 Espen Moen
6. Round : 26/01/2019 02:00
T1 Yvonne Pasal 0 - 3 Ilijas Slezo
T2 Hidajet Emin 0 - 3 Espen Moen
T3 Gulli Marhol 3 - 0 Christopher
5. Round : 26/01/2019 02:00
T1 Christopher 3 - 0 Serif Jugo
T2 Hans Marius 0 - 3 Hidajet Emin
T3 Yvonne Pasal 3 - 0 Christine Sc
T4 Ilijas Slezo 0 - 3 Espen Moen
Sit-out : Gulli Marholm (3272)
4. Round : 26/01/2019 01:00
T1 Hall Skåra 0 - 5 Serif Jugo
T2 Stig Thomas 0 - 5 Gulli Marhol
T3 Håvard Hafs 0 - 5 Espen Moen
T4 Yvonne Pasal 5 - 0 Merzuk Jugo
T5 Åshild Fær 0 - 5 Christopher
T6 Zoran Krogst 0 - 5 Hans Marius
T7 Christian An 0 - 5 Hidajet Emin
T8 Ilijas Slezo 5 - 0 Karl Frogner
T9 Linda Dedeka 0 - 5 Christine Sc
3. Round : 25/01/2019 23:00
T1 Serif Jugo 5 - 0 Merzuk Jugo
T2 Zoran Krogst 5 - 0 Håvard Hafs
T3 Jostein Floo 0 - 5 Hans Marius
T4 Stig Thomas 0 - 5 Christopher
T5 Stein Welle 0 - 5 Gulli Marhol
T6 Yvonne Pasal 5 - 0 Rune Færev
T7 Linda Dedeka 5 - 0 Emil Green (
T8 Yasin Aktas 0 - 5 Espen Moen
T9 Christian An 5 - 0 Hans Liby (6
T10 Dagfinn Snar 0 - 5 Hall Skåra
T11 Christine Sc 5 - 0 Shahab Ghods
T12 Åshild Fær 5 - 0 Karl Frogner
T13 Ilijas Slezo 5 - 0 Hidajet Emin
2. Round : 25/01/2019 22:00
T1 Hall Skåra 0 - 5 Merzuk Jugo
T2 Yvonne Pasal 0 - 5 Hans Liby (6
T3 Zoran Krogst 0 - 5 Christopher
T4 Marianne Hus 0 - 5 Christine Sc
T5 Yasin Aktas 5 - 0 Emil Green (
T6 Atle von der 0 - 5 Karl Frogner
T7 Dagfinn Snar 0 - 5 Espen Moen
T8 Rahim Salimi 0 - 5 Ilijas Slezo
T9 Stig Thomas 5 - 0 Christian An
T10 Per Fuglesan 0 - 5 Linda Dedeka
T11 Hans Marius 0 - 5 Serif Jugo
T12 Stein Welle 5 - 0 Shahab Ghods
T13 Roy Eikseth 0 - 5 Gulli Marhol
T14 Åshild Fær 5 - 0 Sondre Rike
T15 Rune Færev 0 - 5 Håvard Hafs
T16 Jussi Haukio 0 - 5 Hidajet Emin
Sit-out : Jostein Flood (83)
1. Round :
T1 Zoran Krogst 5 - 0 Yasin Aktas
T2 Hans Liby (6 0 - 5 Emil Green (
T3 Per Fuglesan 0 - 5 Christian An
T4 Rahim Salimi 0 - 5 Merzuk Jugo
T5 Stein Welle 0 - 5 Karl Frogner
T6 Sondre Rike 0 - 5 Christopher
T7 Åshild Fær 0 - 5 Hans Marius
T8 Marianne Hus 0 - 5 Hall Skåra
T9 Shahab Ghods 5 - 0 Jussi Haukio
T10 Yvonne Pasal 5 - 0 Serif Jugo
T11 Stig Thomas 5 - 0 Christine Sc
T12 Atle von der 0 - 5 Hidajet Emin
T13 Håvard Hafs 5 - 0 Gulli Marhol
T14 Jostein Floo 0 - 5 Ilijas Slezo
T15 Linda Dedeka 0 - 5 Dagfinn Snar
T16 Roy Eikseth 0 - 5 Espen Moen
Sit-out : Rune Færevåg (2026)



Flag Counter
Play Backgammon