FT Backgammon Tournament System

1.MARMARİS ALTIN ZAR TURNUVASI -

# Name L W B
1. FERHAT DÜZTAŞLIK 3 11 1
2. BAYRAM İNAN 3 11 1
3. NEŞER KORKMAZ 4 11 0
4. AHMET BUDAK 4 10 0
5. CENGİZ ALEV 4 9 0
6. ERKAN NAÇ 4 8 1
7. BORA YURDUN 4 8 0
8. UĞUR ÇAKMAKOĞLU 4 8 0
9. AKIN AMAN 4 7 0
10. FEVZİ ALEV 4 7 0
11. MUSTAFA ALTAY 4 7 0
12. HALİT VERÇİN 4 6 0
13. GÖKALP ACAR 4 5 1
14. FERİDE AYDIN 4 5 1
15. CESUR KAYA 4 5 0
16. KADİR TUTAM 4 5 0
17. HASAN YİĞİTER 4 5 0
18. TOLGA ŞAHİNER 4 5 0
19. SERRA ŞAHİN 4 5 1
20. ZÜLFİKAR SOYVURAL 4 4 0
21. AYLA KARMEN ACUN 4 4 0
22. FEHMİ ALEV 4 4 0
23. EKREM BAŞKAYA 4 4 0
24. YILDIRIM KARAHİTAY 4 5 0
25. ŞEREF GEZER 4 5 0
26. MUSTAFA ANTMEN 4 3 0
27. SERDAR KUZEY 4 4 0
28. ABDULLAH ÜÇYİĞİT 4 3 0
29. SÜLEYMAN ACUN 4 3 0
30. DURAN ASLAN 4 4 0
31. ALİ FUAT FİDAN 4 3 0
32. BÜLENT İŞLER 4 3 0
33. YELİZ SANCAK 4 3 0
34. OZAN ERYAVUZ 4 2 0
35. EROL ÇELİK 4 2 0
36. FATMA ÇAKIR 4 2 0
37. İHSAN ASTEPE 4 2 0
38. RESUL TOK 4 2 0
39. SADIK TURGUT 4 2 0
40. MURAT AKBULUT 4 2 0
41. SEZER BEDİR 4 2 0
42. AVNİ GÜNER 4 3 0
43. VEYSİ SOYVURAL 4 3 0
44. ÜMİT YAYLA 4 3 0
45. NEDİM YARDIMCI 4 1 0
46. ALİCAN YUMRUKÇU 4 2 0
47. OSMAN ÖZTÜRK 4 1 0
48. SAVAŞ AYDINLI 4 1 0
49. ABDURRAHMAN ŞENER 4 1 0
50. ALİKAYA AYBERK 4 1 0
51. ÖZCAN AY 4 2 0
52. SAFKAN AYDIN 4 2 0
53. ORHAN KİRİZMAN 4 2 0
54. MEHMET BURULDAY 4 2 0
55. ASLAN ÖZASLAN 4 0 0
56. BİRGÜL DÜZTAŞLIK 4 0 0
57. CAN AĞAR 4 0 0
58. OLCAY ERBAY 4 0 0
59. MUSTAFA KARASAKAL 4 2 0
60. ÖNDER AKGÜÇ 4 2 0
61. SADİ KARAKUŞ 4 2 0
62. MUSTAFA BOZKURT 4 0 0
63. CANAN GERÇEK 4 1 0
64. İLKER AYRANCI 4 1 0
65. ALTAN YÜKSEL 4 1 0
66. NİLÜFER GÜLŞEN 4 0 0
67. MEHMET ALİ DORUKOĞLU 4 0 0
68. BÜLENT GERÇEK 4 0 0
69. TURGAY GÜZEL 4 0 0
70. YUSUF SUNGER 4 0 0
71. AYŞE ARAS 4 0 0
72. KAMİL TABAK 4 0 0
73. FATİH ÇOBAN 4 0 0
74. HÜSAMETTİN USLU 4 0 0
75. EFE GEZER 4 0 0
76. EWELINA KATARZYNA JAROCH 4 0 0
77. ERSOY DURAN 4 0 0
78. KAAN ERBAY 4 0 0
79. OSMAN DERYA 4 0 0
80. SAFFET MEMİN 4 0 0
Show All Players
Countries
Turkey Turkey 78
Germany Germany 1
Poland Poland 1
Teams Win %
MarmarisMarmaris 49 %
16. Round : 10/02/2019 20:00
T1 BAYRAM İNAN 0 - 0 FERHAT DÜZT
15. Round : 10/02/2019 19:00
T1 FERHAT DÜZT 5 - 4 NEŞER KORKM
Sit-out : BAYRAM İNAN
14. Round : 10/02/2019 18:00
T1 BAYRAM İNAN 0 - 5 NEŞER KORKM
T2 AHMET BUDAK 1 - 5 FERHAT DÜZT
13. Round : 10/02/2019 17:00
T1 BAYRAM İNAN 5 - 4 FERHAT DÜZT
T2 AHMET BUDAK 5 - 2 ERKAN NAÇ
T3 CENGİZ ALEV 0 - 5 NEŞER KORKM
12. Round : 10/02/2019 02:00
T1 BAYRAM İNAN 5 - 2 CENGİZ ALEV
T2 BORA YURDUN 3 - 5 ERKAN NAÇ
T3 AHMET BUDAK 5 - 3 FERHAT DÜZT
T4 UĞUR ÇAKMA 4 - 5 NEŞER KORKM
11. Round : 10/02/2019 01:00
T1 AHMET BUDAK 1 - 5 BAYRAM İNAN
T2 CENGİZ ALEV 5 - 4 ERKAN NAÇ
T3 FEVZİ ALEV 1 - 5 NEŞER KORKM
T4 MUSTAFA ALTA 0 - 5 UĞUR ÇAKMA
T5 BORA YURDUN 5 - 3 AKIN AMAN
Sit-out : FERHAT DÜZTAŞLIK
10. Round : 09/02/2019 23:00
T1 CENGİZ ALEV 0 - 5 FERHAT DÜZT
T2 AHMET BUDAK 5 - 3 BORA YURDUN
T3 ERKAN NAÇ 5 - 3 UĞUR ÇAKMA
T4 AKIN AMAN 3 - 5 BAYRAM İNAN
T5 FEVZİ ALEV 5 - 1 HALİT VERÇ
T6 NEŞER KORKM 5 - 0 FERİDE AYDI
T7 GÖKALP ACAR 2 - 5 MUSTAFA ALTA
9. Round : 09/02/2019 23:00
T1 FERHAT DÜZT 5 - 2 UĞUR ÇAKMA
T2 BAYRAM İNAN 3 - 5 CENGİZ ALEV
T3 AKIN AMAN 5 - 0 FERİDE AYDI
T4 AHMET BUDAK 5 - 3 SERRA ŞAHİ
T5 BORA YURDUN 5 - 0 FEVZİ ALEV
T6 KADİR TUTAM 4 - 5 MUSTAFA ALTA
T7 NEŞER KORKM 5 - 2 HASAN YİĞ
T8 ERKAN NAÇ 5 - 3 CESUR KAYA
T9 TOLGA ŞAHİ 2 - 5 HALİT VERÇ
Sit-out : GÖKALP ACAR
8. Round : 09/02/2019 22:00
T1 BAYRAM İNAN 5 - 1 FEVZİ ALEV
T2 CENGİZ ALEV 4 - 5 UĞUR ÇAKMA
T3 BORA YURDUN 1 - 5 FERHAT DÜZT
T4 GÖKALP ACAR 0 - 5 FERİDE AYDI
T5 AHMET BUDAK 5 - 4 CESUR KAYA
T6 TOLGA ŞAHİ 2 - 5 AKIN AMAN
T7 SERRA ŞAHİ 5 - 2 HALİT VERÇ
T8 KADİR TUTAM 5 - 2 AYLA KARMEN
T9 MUSTAFA ALTA 5 - 2 ZÜLFİKAR S
T10 EKREM BAŞKA 1 - 5 HASAN YİĞ
T11 FEHMİ ALEV 3 - 5 NEŞER KORKM
Sit-out : ERKAN NAÇ
7. Round : 09/02/2019 20:00
T1 CENGİZ ALEV 5 - 2 FERHAT DÜZT
T2 BORA YURDUN 5 - 4 SERRA ŞAHİ
T3 FEVZİ ALEV 5 - 3 ERKAN NAÇ
T4 ŞEREF GEZER 0 - 5 BAYRAM İNAN
T5 UĞUR ÇAKMA 5 - 4 YILDIRIM KAR
T6 DURAN ASLAN 2 - 5 HALİT VERÇ
T7 TOLGA ŞAHİ 5 - 1 NEŞER KORKM
T8 AHMET BUDAK 5 - 4 SERDAR KUZEY
T9 MUSTAFA ALTA 1 - 5 CESUR KAYA
T10 AKIN AMAN 5 - 4 AYLA KARMEN
T11 MUSTAFA ANTM 4 - 5 ZÜLFİKAR S
T12 ABDULLAH Ü 0 - 5 HASAN YİĞ
T13 KADİR TUTAM 5 - 1 YELİZ SANCA
T14 FEHMİ ALEV 5 - 0 BÜLENT İŞ
T15 SÜLEYMAN AC 4 - 5 EKREM BAŞKA
T16 GÖKALP ACAR 5 - 4 ALİ FUAT F
Sit-out : FERİDE AYDIN
6. Round : 09/02/2019 19:00
T1 FEVZİ ALEV 1 - 5 CENGİZ ALEV
T2 BAYRAM İNAN 3 - 5 FERHAT DÜZT
T3 AKIN AMAN 3 - 5 UĞUR ÇAKMA
T4 YILDIRIM KAR 5 - 1 HALİT VERÇ
T5 ERKAN NAÇ 5 - 2 AYLA KARMEN
T6 ŞEREF GEZER 5 - 1 FERİDE AYDI
T7 BORA YURDUN 5 - 0 MUSTAFA ALTA
T8 EKREM BAŞKA 4 - 5 DURAN ASLAN
T9 SERDAR KUZEY 5 - 4 ABDULLAH Ü
T10 TOLGA ŞAHİ 0 - 5 CESUR KAYA
T11 NEŞER KORKM 5 - 3 ALİ FUAT F
T12 GÖKALP ACAR 5 - 0 YELİZ SANCA
T13 İHSAN ASTEP 3 - 5 BÜLENT İŞ
T14 KADİR TUTAM 5 - 0 MURAT AKBULU
T15 RESUL TOK 1 - 5 FEHMİ ALEV
T16 MUSTAFA ANTM 5 - 2 SEZER BEDİR
T17 SÜLEYMAN AC 5 - 3 FATMA ÇAKIR
T18 EROL ÇELİK 4 - 5 HASAN YİĞ
T19 AHMET BUDAK 5 - 4 OZAN ERYAVUZ
T20 ZÜLFİKAR S 5 - 2 SADIK TURGUT
Sit-out : SERRA ŞAHİN
5. Round : 09/02/2019 01:00
T1 MURAT AKBULU 3 - 5 EROL ÇELİK
T2 OSMAN ÖZTÜ 1 - 5 YILDIRIM KAR
T3 TOLGA ŞAHİ 5 - 1 SADIK TURGUT
T4 ÜMİT YAYLA 2 - 5 HALİT VERÇ
T5 ŞEREF GEZER 5 - 2 OZAN ERYAVUZ
T6 AHMET BUDAK 5 - 0 UĞUR ÇAKMA
T7 BORA YURDUN 5 - 4 NEDİM YARDI
T8 SEZER BEDİR 1 - 5 HASAN YİĞ
T9 DURAN ASLAN 5 - 1 YELİZ SANCA
T10 AKIN AMAN 5 - 1 ALİ FUAT F
T11 İHSAN ASTEP 4 - 5 MUSTAFA ALTA
T12 ALİKAYA AYB 0 - 5 ZÜLFİKAR S
T13 ABDULLAH Ü 1 - 5 FATMA ÇAKIR
T14 FEVZİ ALEV 5 - 1 BÜLENT İŞ
T15 ERKAN NAÇ 3 - 5 FERİDE AYDI
T16 FEHMİ ALEV 5 - 1 SAVAŞ AYDIN
T17 KADİR TUTAM 0 - 5 SÜLEYMAN AC
T18 FERHAT DÜZT 5 - 3 VEYSİ SOYVU
T19 ABDURRAHMAN 0 - 5 EKREM BAŞKA
T20 RESUL TOK 3 - 5 SERRA ŞAHİ
T21 BAYRAM İNAN 5 - 3 AVNİ GÜNER
T22 ALİCAN YUMR 3 - 5 CENGİZ ALEV
T23 SERDAR KUZEY 5 - 0 GÖKALP ACAR
T24 MUSTAFA ANTM 3 - 5 NEŞER KORKM
T25 AYLA KARMEN 5 - 4 CESUR KAYA
4. Round : 08/02/2019 23:00
T1 ÜMİT YAYLA 1 - 5 FEVZİ ALEV
T2 TOLGA ŞAHİ 2 - 5 CENGİZ ALEV
T3 FERHAT DÜZT 5 - 0 ALİ FUAT F
T4 YELİZ SANCA 3 - 5 UĞUR ÇAKMA
T5 BORA YURDUN 4 - 5 BAYRAM İNAN
T6 ABDULLAH Ü 3 - 5 ERKAN NAÇ
T7 İHSAN ASTEP 3 - 5 FERİDE AYDI
T8 ALİCAN YUMR 0 - 5 AKIN AMAN
T9 GÖKALP ACAR 5 - 3 SAFKAN AYDIN
T10 BÜLENT İŞ 1 - 5 HALİT VERÇ
T11 MEHMET BURUL 0 - 5 CESUR KAYA
T12 SEZER BEDİR 0 - 5 VEYSİ SOYVU
T13 ORHAN KİRİ 2 - 5 AVNİ GÜNER
T14 ÖZCAN AY 3 - 5 SERRA ŞAHİ
T15 MUSTAFA ALTA 5 - 0 NEŞER KORKM
T16 MUSTAFA ANTM 3 - 5 YILDIRIM KAR
T17 MURAT AKBULU 2 - 5 AYLA KARMEN
T18 AHMET BUDAK 2 - 5 ŞEREF GEZER
T19 SÜLEYMAN AC 0 - 5 SADIK TURGUT
T20 KADİR TUTAM 5 - 1 FEHMİ ALEV
T21 DURAN ASLAN 5 - 4 SAVAŞ AYDIN
T22 RESUL TOK 5 - 2 OSMAN ÖZTÜ
T23 SERDAR KUZEY 5 - 4 NEDİM YARDI
T24 EROL ÇELİK 1 - 5 OZAN ERYAVUZ
T25 EKREM BAŞKA 5 - 3 ZÜLFİKAR S
T26 ABDURRAHMAN 5 - 0 CAN AĞAR
T27 HASAN YİĞ 5 - 0 OLCAY ERBAY
T28 BİRGÜL DÜ 1 - 5 FATMA ÇAKIR
T29 ALİKAYA AYB 5 - 3 ASLAN ÖZASL
3. Round : 08/02/2019 22:00
T1 ŞEREF GEZER 1 - 5 UĞUR ÇAKMA
T2 KADİR TUTAM 4 - 5 ALİCAN YUMR
T3 FATMA ÇAKIR 1 - 5 NEDİM YARDI
T4 ZÜLFİKAR S 1 - 5 HALİT VERÇ
T5 ALİKAYA AYB 2 - 5 VEYSİ SOYVU
T6 FEVZİ ALEV 5 - 3 OSMAN ÖZTÜ
T7 EKREM BAŞKA 5 - 2 ASLAN ÖZASL
T8 BORA YURDUN 5 - 0 CAN AĞAR
T9 BİRGÜL DÜ 1 - 5 SERRA ŞAHİ
T10 TOLGA ŞAHİ 5 - 0 MUSTAFA ALTA
T11 SERDAR KUZEY 3 - 5 İHSAN ASTEP
T12 MURAT AKBULU 4 - 5 SADIK TURGUT
T13 NEŞER KORKM 5 - 2 OLCAY ERBAY
T14 BAYRAM İNAN 5 - 4 SEZER BEDİR
T15 SÜLEYMAN AC 2 - 5 YILDIRIM KAR
T16 EROL ÇELİK 5 - 0 FEHMİ ALEV
T17 FERHAT DÜZT 5 - 2 SAVAŞ AYDIN
T18 HASAN YİĞ 0 - 5 AVNİ GÜNER
T19 DURAN ASLAN 0 - 5 BÜLENT İŞ
T20 MUSTAFA KARA 4 - 5 YELİZ SANCA
T21 AHMET BUDAK 5 - 3 AKIN AMAN
T22 AYLA KARMEN 4 - 5 MEHMET BURUL
T23 ERKAN NAÇ 5 - 0 ÖNDER AKGÜ
T24 ABDURRAHMAN 2 - 5 ALİ FUAT F
T25 SAFKAN AYDIN 5 - 1 MUSTAFA BOZK
T26 ÜMİT YAYLA 5 - 4 ÖZCAN AY
T27 GÖKALP ACAR 5 - 0 ORHAN KİRİ
T28 RESUL TOK 5 - 4 OZAN ERYAVUZ
T29 ABDULLAH Ü 5 - 0 FERİDE AYDI
T30 MUSTAFA ANTM 4 - 5 CENGİZ ALEV
T31 SADİ KARAKU 0 - 5 CESUR KAYA
2. Round : 08/02/2019 21:00
T1 MURAT AKBULU 5 - 3 CESUR KAYA
T2 KADİR TUTAM 2 - 5 ŞEREF GEZER
T3 YELİZ SANCA 5 - 1 NEDİM YARDI
T4 SERDAR KUZEY 5 - 4 MUSTAFA BOZK
T5 ALİKAYA AYB 2 - 5 MUSTAFA ALTA
T6 BÜLENT GER 3 - 5 OZAN ERYAVUZ
T7 UĞUR ÇAKMA 5 - 3 HASAN YİĞ
T8 SEZER BEDİR 5 - 4 AVNİ GÜNER
T9 SADIK TURGUT 3 - 5 YILDIRIM KAR
T10 AKIN AMAN 5 - 1 DURAN ASLAN
T11 SÜLEYMAN AC 5 - 0 TURGAY GÜZE
T12 YUSUF SUNGER 4 - 5 SERRA ŞAHİ
T13 CAN AĞAR 2 - 5 VEYSİ SOYVU
T14 BİRGÜL DÜ 1 - 5 MUSTAFA ANTM
T15 BORA YURDUN 5 - 4 CANAN GERÇE
T16 ÜMİT YAYLA 5 - 2 BÜLENT İŞ
T17 ALİCAN YUMR 3 - 5 ORHAN KİRİ
T18 FEHMİ ALEV 0 - 5 ÖZCAN AY
T19 ALİ FUAT F 5 - 2 FATMA ÇAKIR
T20 EKREM BAŞKA 1 - 5 SAFKAN AYDIN
T21 NEŞER KORKM 3 - 5 ÖNDER AKGÜ
T22 OSMAN ÖZTÜ 5 - 1 HALİT VERÇ
T23 İHSAN ASTEP 3 - 5 MEHMET BURUL
T24 ABDURRAHMAN 0 - 5 ABDULLAH Ü
T25 NİLÜFER G 2 - 5 AYLA KARMEN
T26 ERKAN NAÇ 5 - 0 AYŞE ARAS
T27 MUSTAFA KARA 5 - 1 ASLAN ÖZASL
T28 KAMİL TABAK 0 - 5 ZÜLFİKAR S
T29 CENGİZ ALEV 5 - 3 SAVAŞ AYDIN
T30 AHMET BUDAK 5 - 0 ALTAN YÜKSE
T31 BAYRAM İNAN 5 - 4 İLKER AYRAN
T32 GÖKALP ACAR 3 - 5 FEVZİ ALEV
T33 EROL ÇELİK 1 - 5 FERHAT DÜZT
T34 MEHMET ALİ 3 - 5 FERİDE AYDI
T35 TOLGA ŞAHİ 5 - 1 OLCAY ERBAY
T36 SADİ KARAKU 5 - 4 RESUL TOK
1. Round : 19:00
T1 ALİCAN YUMR 5 - 2 SAFKAN AYDIN
T2 SÜLEYMAN AC 1 - 5 DURAN ASLAN
T3 RESUL TOK 2 - 5 NEŞER KORKM
T4 ÖNDER AKGÜ 5 - 1 OLCAY ERBAY
T5 MUSTAFA KARA 5 - 3 YILDIRIM KAR
T6 BORA YURDUN 5 - 2 HASAN YİĞ
T7 GÖKALP ACAR 5 - 0 VEYSİ SOYVU
T8 AYŞE ARAS 3 - 5 ÖZCAN AY
T9 EFE GEZER 2 - 5 ORHAN KİRİ
T10 ALİKAYA AYB 4 - 5 UĞUR ÇAKMA
T11 TOLGA ŞAHİ 5 - 4 TURGAY GÜZE
T12 SERDAR KUZEY 3 - 5 YELİZ SANCA
T13 FERHAT DÜZT 5 - 3 ASLAN ÖZASL
T14 ÜMİT YAYLA 5 - 3 OSMAN ÖZTÜ
T15 BAYRAM İNAN 5 - 1 BÜLENT GER
T16 ALİ FUAT F 5 - 2 EWELINA KATA
T17 CENGİZ ALEV 5 - 1 ERSOY DURAN
T18 ERKAN NAÇ 5 - 2 OZAN ERYAVUZ
T19 CAN AĞAR 3 - 5 SAVAŞ AYDIN
T20 KAMİL TABAK 1 - 5 CESUR KAYA
T21 SAFFET MEMİ 0 - 5 İLKER AYRAN
T22 SADİ KARAKU 5 - 4 NİLÜFER G
T23 KAAN ERBAY 1 - 5 BÜLENT İŞ
T24 MUSTAFA ALTA 5 - 2 SADIK TURGUT
T25 FATİH ÇOBA 3 - 5 ALTAN YÜKSE
T26 BİRGÜL DÜ 2 - 5 AYLA KARMEN
T27 MUSTAFA ANTM 5 - 2 MEHMET ALİ
T28 FEVZİ ALEV 5 - 1 MUSTAFA BOZK
T29 MURAT AKBULU 5 - 4 ZÜLFİKAR S
T30 SEZER BEDİR 5 - 3 FATMA ÇAKIR
T31 EKREM BAŞKA 3 - 5 AKIN AMAN
T32 ŞEREF GEZER 5 - 2 SERRA ŞAHİ
T33 OSMAN DERYA 0 - 5 CANAN GERÇE
T34 ABDURRAHMAN 3 - 5 HALİT VERÇ
T35 AHMET BUDAK 3 - 5 AVNİ GÜNER
T36 FERİDE AYDI 5 - 4 NEDİM YARDI
T37 KADİR TUTAM 5 - 1 MEHMET BURUL
T38 ABDULLAH Ü 5 - 3 HÜSAMETTİN
T39 YUSUF SUNGER 0 - 5 FEHMİ ALEV
T40 İHSAN ASTEP 5 - 4 EROL ÇELİK



Flag Counter
Play Backgammon