FT Backgammon Tournament System

Concurs International de Backgammon, Geoagiu Bai,Romania -

# Name L B
1. Dan Adrian 2 1
2. Rusu Gabriel 3 1
3. DAMJAN PLESEC 3 1
4. Folea Mihai 3 0
5. Ciubotariu Marcel 3 0
6. Emil Emil Ivanov 3 0
7. Avram Eusebiu 3 0
8. Iliescu Mihai Dragos 3 0
9. Mike Laszlo 3 0
10. MALIN YORDANOV 3 0
11. Stancu Catalin 3 0
12. Veres Marius Corneliu 3 0
13. Tutulan Cristian 3 0
14. Cocica Ionut 3 0
15. ATANAS TACHEV 3 0
16. Chirita Iulian 3 0
17. COCO 3 0
18. Chiricuta Mihaela 3 0
19. Lincaru Eugen 3 0
20. Tiploiu Ion 3 0
21. Stefanescu Adrian 3 0
22. Gheorghiu Viorel 3 0
23. Fica Iulian 3 0
24. Emilian 3 1
25. Dobrin Daniel 3 0
26. Dinu Ionel 3 0
27. Veselin Dyakov 3 0
28. Petru Hlihor 3 0
29. LYUBOMIR PETROV 3 0
30. Erros Zoltan Peter 3 0
31. Hagima Sorin 3 0
32. Lazar Eugen 3 1
33. Radu Nelu 3 0
34. Markos Mozes 3 0
35. Oprea Gabriel 3 0
36. Ciumasu Felix 3 0
37. Ghavrilos 3 0
38. Baltac Adrian Nicolae 3 0
39. Scridon Ioan 3 0
40. Boboc Florin 3 0
41. Staicu Adrian 3 0
42. Serban Paul 3 0
43. Costeniuc Gheorghe 3 0
44. Coposescu Horia 3 1
45. Chelaru Florin 3 0
46. Ilies Cosmin 3 0
47. Poiana Ovidiu Dorin 3 0
48. Olteanu Ionel 3 0
49. Storociuc Stela 3 0
Show All Players
Countries
Romania Romania 40
Bulgaria Bulgaria 5
Hungary Hungary 3
Slovenia Slovenia 1
Associations
Others Others 49
13. Round : 10/09/2018 04:00
T1 Rusu Gabriel 10 - 11 Dan Adrian
12. Round : 10/09/2018 02:00
T1 DAMJAN PLESE 5 - 11 Dan Adrian
Sit-out : Rusu Gabriel
11. Round : 10/09/2018 01:00
T1 Rusu Gabriel 11 - 8 Dan Adrian
Sit-out : DAMJAN PLESEC
10. Round : 09/09/2018 23:30
T1 Rusu Gabriel 11 - 0 Ciubotariu M
T2 DAMJAN PLESE 11 - 6 Folea Mihai
Sit-out : Dan Adrian
9. Round : 09/09/2018 21:00
T1 Rusu Gabriel 11 - 2 Avram Eusebi
T2 Emil Emil Iv 9 - 11 DAMJAN PLESE
T3 Folea Mihai 10 - 11 Dan Adrian
T4 Iliescu Miha 9 - 11 Ciubotariu M
8. Round : 09/09/2018 18:00
T1 DAMJAN PLESE 11 - 4 MALIN YORDAN
T2 Mike Laszlo 10 - 11 Dan Adrian
T3 Emil Emil Iv 8 - 11 Iliescu Miha
T4 Stancu Catal 1 - 11 Ciubotariu M
T5 Folea Mihai 11 - 9 Avram Eusebi
T6 Veres Marius 3 - 11 Rusu Gabriel
7. Round : 09/09/2018 14:30
T1 Emil Emil Iv 11 - 9 MALIN YORDAN
T2 Folea Mihai 11 - 8 ATANAS TACHE
T3 Stancu Catal 11 - 3 COCO
T4 Avram Eusebi 11 - 10 Tutulan Cris
T5 Rusu Gabriel 10 - 11 Mike Laszlo
T6 Chiricuta Mi 3 - 11 Iliescu Miha
T7 Veres Marius 3 - 11 DAMJAN PLESE
T8 Chirita Iuli 3 - 11 Dan Adrian
T9 Cocica Ionut 8 - 11 Ciubotariu M
6. Round : 09/09/2018 11:00
T1 Veres Marius 8 - 11 MALIN YORDAN
T2 Iliescu Miha 11 - 9 Emilian
T3 Rusu Gabriel 11 - 8 ATANAS TACHE
T4 Lincaru Euge 10 - 11 COCO
T5 Stancu Catal 7 - 11 Mike Laszlo
T6 Gheorghiu Vi 4 - 11 Tutulan Cris
T7 Avram Eusebi 11 - 8 Tiploiu Ion
T8 Stefanescu A 10 - 11 Chiricuta Mi
T9 Emil Emil Iv 7 - 11 Dan Adrian
T10 Cocica Ionut 11 - 4 Fica Iulian
T11 DAMJAN PLESE 10 - 11 Chirita Iuli
T12 Folea Mihai 11 - 6 Ciubotariu M
5. Round : 09/09/2018 09:30
T1 Emil Emil Iv 11 - 4 Stefanescu A
T2 Mike Laszlo 11 - 0 Petru Hlihor
T3 Iliescu Miha 7 - 11 Avram Eusebi
T4 Chirita Iuli 11 - 2 LYUBOMIR PET
T5 DAMJAN PLESE 11 - 6 Veselin Dyak
T6 Stancu Catal 11 - 10 Rusu Gabriel
T7 Veres Marius 11 - 6 Fica Iulian
T8 Lazar Eugen 10 - 11 Gheorghiu Vi
T9 ATANAS TACHE 7 - 11 Tutulan Cris
T10 Lincaru Euge 11 - 5 Dobrin Danie
T11 Dinu Ionel 3 - 11 Ciubotariu M
T12 Emilian 9 - 11 MALIN YORDAN
T13 Erros Zoltan 4 - 11 Cocica Ionut
T14 Folea Mihai 11 - 7 Hagima Sorin
T15 Chiricuta Mi 8 - 11 Dan Adrian
T16 COCO 11 - 10 Tiploiu Ion
4. Round : 08/09/2018 20:00
T1 Lincaru Euge 11 - 5 Tutulan Cris
T2 Coposescu Ho 8 - 11 Ciubotariu M
T3 Erros Zoltan 4 - 11 Dan Adrian
T4 Stancu Catal 11 - 10 Baltac Adria
T5 Stefanescu A 11 - 6 Costeniuc Gh
T6 Dinu Ionel 11 - 4 Boboc Florin
T7 Ghavrilos 3 - 11 ATANAS TACHE
T8 Ciumasu Feli 5 - 11 Gheorghiu Vi
T9 Hagima Sorin 11 - 10 Oprea Gabrie
T10 DAMJAN PLESE 11 - 8 Avram Eusebi
T11 Chiricuta Mi 11 - 8 Veselin Dyak
T12 Chirita Iuli 4 - 11 Petru Hlihor
T13 Mike Laszlo 7 - 11 MALIN YORDAN
T14 COCO 11 - 9 Serban Paul
T15 Markos Mozes 10 - 11 Cocica Ionut
T16 Emil Emil Iv 11 - 3 Dobrin Danie
T17 Iliescu Miha 11 - 10 Fica Iulian
T18 Folea Mihai 11 - 4 Radu Nelu
T19 Scridon Ioan 2 - 11 LYUBOMIR PET
T20 Rusu Gabriel 11 - 5 Emilian
T21 Veres Marius 11 - 4 Lazar Eugen
T22 Staicu Adria 3 - 11 Tiploiu Ion
3. Round : 08/09/2018 17:00
T1 Staicu Adria 11 - 3 Storociuc St
T2 Tiploiu Ion 11 - 10 LYUBOMIR PET
T3 Veselin Dyak 11 - 10 Tutulan Cris
T4 DAMJAN PLESE 11 - 0 Erros Zoltan
T5 Stefanescu A 11 - 10 Folea Mihai
T6 COCO 11 - 3 Chelaru Flor
T7 Stancu Catal 11 - 8 MALIN YORDAN
T8 Serban Paul 11 - 10 Scridon Ioan
T9 Poiana Ovidi 2 - 11 Avram Eusebi
T10 Gheorghiu Vi 7 - 11 Radu Nelu
T11 Lazar Eugen 8 - 11 ATANAS TACHE
T12 Ilies Cosmin 2 - 11 Dobrin Danie
T13 Iliescu Miha 11 - 2 Baltac Adria
T14 Dinu Ionel 9 - 11 Fica Iulian
T15 Chiricuta Mi 8 - 11 Boboc Florin
T16 Ciubotariu M 11 - 0 Costeniuc Gh
T17 Ciumasu Feli 11 - 10 Petru Hlihor
T18 Chirita Iuli 11 - 8 Ghavrilos
T19 Markos Mozes 6 - 11 Lincaru Euge
T20 Rusu Gabriel 11 - 1 Hagima Sorin
T21 Dan Adrian 11 - 9 Oprea Gabrie
T22 Olteanu Ione 0 - 11 Mike Laszlo
T23 Emil Emil Iv 11 - 9 Cocica Ionut
T24 Veres Marius 11 - 10 Coposescu Ho
Sit-out : Emilian
2. Round : 08/09/2018 12:40
T1 Ghavrilos 9 - 11 Hagima Sorin
T2 Baltac Adria 11 - 7 Storociuc St
T3 Stancu Catal 9 - 11 Dinu Ionel
T4 Chiricuta Mi 11 - 10 Chelaru Flor
T5 Ciumasu Feli 10 - 11 Mike Laszlo
T6 Veres Marius 11 - 9 Radu Nelu
T7 Stefanescu A 11 - 3 Serban Paul
T8 Poiana Ovidi 9 - 11 LYUBOMIR PET
T9 Rusu Gabriel 11 - 5 Coposescu Ho
T10 Cocica Ionut 11 - 6 Scridon Ioan
T11 Markos Mozes 11 - 10 Dan Adrian
T12 Emil Emil Iv 11 - 4 Staicu Adria
T13 Chirita Iuli 11 - 9 Veselin Dyak
T14 Lincaru Euge 8 - 11 MALIN YORDAN
T15 Petru Hlihor 8 - 11 Ciubotariu M
T16 ATANAS TACHE 11 - 9 Gheorghiu Vi
T17 Boboc Florin 7 - 11 Folea Mihai
T18 DAMJAN PLESE 10 - 11 Fica Iulian
T19 Avram Eusebi 11 - 3 COCO
T20 Iliescu Miha 9 - 11 Tutulan Cris
T21 Emilian 11 - 9 Dobrin Danie
T22 Ilies Cosmin 8 - 11 Costeniuc Gh
T23 Olteanu Ione 6 - 11 Tiploiu Ion
T24 Erros Zoltan 11 - 1 Oprea Gabrie
Sit-out : Lazar Eugen
1. Round : 08.09.2018 10:00
T1 Markos Mozes 7 - 11 Oprea Gabrie
T2 Chiricuta Mi 11 - 9 COCO
T3 Cocica Ionut 6 - 11 Dobrin Danie
T4 Rusu Gabriel 11 - 7 Chelaru Flor
T5 Veres Marius 11 - 10 Ilies Cosmin
T6 Chirita Iuli 8 - 11 Erros Zoltan
T7 Ghavrilos 11 - 9 Tiploiu Ion
T8 Emil Emil Iv 11 - 4 Ciubotariu M
T9 Staicu Adria 4 - 11 Gheorghiu Vi
T10 Olteanu Ione 9 - 11 Folea Mihai
T11 Costeniuc Gh 5 - 11 MALIN YORDAN
T12 Mike Laszlo 5 - 11 ATANAS TACHE
T13 Poiana Ovidi 8 - 11 Scridon Ioan
T14 Lazar Eugen 11 - 8 Hagima Sorin
T15 DAMJAN PLESE 11 - 5 Serban Paul
T16 Ciumasu Feli 7 - 11 Dan Adrian
T17 Stefanescu A 8 - 11 Stancu Catal
T18 Avram Eusebi 11 - 0 LYUBOMIR PET
T19 Fica Iulian 11 - 4 Storociuc St
T20 Lincaru Euge 10 - 11 Iliescu Miha
T21 Veselin Dyak 11 - 5 Boboc Florin
T22 Emilian 11 - 10 Radu Nelu
T23 Baltac Adria 5 - 11 Tutulan Cris
T24 Dinu Ionel 9 - 11 Petru Hlihor
Sit-out : Coposescu Horia



Flag Counter