FT Backgammon Tournament System

İZMİR KUPASI 16 KASIM 2018 -

# Name L B
1. İzmir ÖZER TURACI 0 1
2. İzmir YAHYA YİĞCİ 1 0
3. İzmir SERCAN FİDAN 1 0
4. Göztepe CANER ÇAM 1 1
5. İzmir TANER UÇARER 2 0
6. Göztepe ADNAN KUZU 2 0
7. İzmir ALTUĞ BURDURLU 2 0
8. İzmir ANILCAN KUZU 2 0
9. İzmir TAHSİN ÇOBANOĞLU 2 1
10. İzmir ZEKİ GÖNDEN 2 0
11. İzmir SEBAHATTİN EVCİN 2 0
12. İzmir ATAHAN EDEBALİ 2 0
13. GÜVEN ÜLGEN 2 0
14. İzmir HİKMET ÖZDEMİR 2 0
15. İzmir REFİK VURAL 2 0
16. Göztepe AZİZ YILMAZ 2 0
17. İzmir ÇAĞLAYAN ARAS 2 0
18. İzmir İSMAİL KÖROĞLU 2 0
19. İzmir AZİZ EVREN BAŞER 2 0
20. İzmir DİNÇER ERBİLGİÇ 2 0
21. BÜLENT KARACA 2 0
22. İzmir İBRAHİM BİRCAN 2 1
23. İzmir FIRAT EMEKLİ 2 0
24. İzmir SEVGİ NAR ÜSTÜNER 2 0
25. MEHMET PEKTEZCAN 2 0
26. İzmir HAYDAR CANDAN 2 0
27. İzmir MEHMET NAR 2 0
28. Göztepe ERKUL ŞEN 2 0
29. İzmir MEHMET UZ 2 0
Show All Players
Countries
Turkey Turkey 29
Associations
İzmir İzmir 26
Others Others 3
Teams Win %
İzmirİzmir 52 %
7. Round : 17/11/2018 02:00
T1 YAHYA YİĞC 0 - 0 CANER ÇAM
T2 ÖZER TURACI 0 - 0 SERCAN FİDA
6. Round : 17/11/2018 01:00
T1 ÖZER TURACI 7 - 2 CANER ÇAM
T2 ADNAN KUZU 3 - 7 SERCAN FİDA
T3 YAHYA YİĞC 7 - 4 TANER UÇARE
5. Round : 16/11/2018 00:00
T1 ÖZER TURACI 7 - 5 YAHYA YİĞC
T2 TANER UÇARE 7 - 3 TAHSİN ÇOB
T3 ANILCAN KUZU 0 - 7 ADNAN KUZU
T4 ALTUĞ BURDU 3 - 7 SERCAN FİDA
Sit-out : CANER ÇAM
4. Round : 16/11/2018 23:00
T1 CANER ÇAM 7 - 3 TAHSİN ÇOB
T2 ADNAN KUZU 7 - 3 ZEKİ GÖNDE
T3 ANILCAN KUZU 7 - 5 ATAHAN EDEBA
T4 TANER UÇARE 7 - 0 GÜVEN ÜLGE
T5 SERCAN FİDA 7 - 2 SEBAHATTİN
T6 HİKMET ÖZD 2 - 7 ALTUĞ BURDU
T7 REFİK VURAL 1 - 7 YAHYA YİĞC
Sit-out : ÖZER TURACI
3. Round : 16/11/2018 22:00
T1 CANER ÇAM 7 - 6 ALTUĞ BURDU
T2 ÖZER TURACI 7 - 5 ZEKİ GÖNDE
T3 YAHYA YİĞC 7 - 0 ADNAN KUZU
T4 ANILCAN KUZU 1 - 7 TAHSİN ÇOB
T5 DİNÇER ERB 2 - 7 GÜVEN ÜLGE
T6 HİKMET ÖZD 7 - 5 BÜLENT KARA
T7 ATAHAN EDEBA 7 - 5 ÇAĞLAYAN A
T8 TANER UÇARE 7 - 2 İBRAHİM B
T9 AZİZ EVREN 3 - 7 SEBAHATTİN
T10 SERCAN FİDA 7 - 5 İSMAİL KÖ
T11 REFİK VURAL 7 - 5 AZİZ YILMAZ
2. Round : 16/11/2018 21:00
T1 YAHYA YİĞC 7 - 4 İBRAHİM B
T2 ANILCAN KUZU 7 - 2 DİNÇER ERB
T3 CANER ÇAM 7 - 3 SEBAHATTİN
T4 HİKMET ÖZD 2 - 7 ADNAN KUZU
T5 ALTUĞ BURDU 7 - 0 GÜVEN ÜLGE
T6 ÖZER TURACI 7 - 4 ÇAĞLAYAN A
T7 ZEKİ GÖNDE 7 - 5 AZİZ EVREN
T8 SEVGİ NAR 5 - 7 İSMAİL KÖ
T9 FIRAT EMEKL 6 - 7 ATAHAN EDEBA
T10 ERKUL ŞEN 1 - 7 AZİZ YILMAZ
T11 HAYDAR CANDA 5 - 7 REFİK VURAL
T12 BÜLENT KARA 7 - 6 MEHMET PEKTE
T13 MEHMET NAR 2 - 7 TANER UÇARE
T14 MEHMET UZ 0 - 7 SERCAN FİDA
Sit-out : TAHSİN ÇOBANOĞLU
1. Round : 19:00
T1 ÖZER TURACI 7 - 6 TANER UÇARE
T2 ERKUL ŞEN 3 - 7 ÇAĞLAYAN A
T3 REFİK VURAL 3 - 7 GÜVEN ÜLGE
T4 TAHSİN ÇOB 7 - 6 İSMAİL KÖ
T5 BÜLENT KARA 0 - 7 CANER ÇAM
T6 MEHMET NAR 5 - 7 ANILCAN KUZU
T7 HİKMET ÖZD 7 - 4 MEHMET UZ
T8 FIRAT EMEKL 3 - 7 AZİZ EVREN
T9 YAHYA YİĞC 7 - 3 SERCAN FİDA
T10 ATAHAN EDEBA 3 - 7 SEBAHATTİN
T11 AZİZ YILMAZ 3 - 7 DİNÇER ERB
T12 ZEKİ GÖNDE 7 - 2 MEHMET PEKTE
T13 ADNAN KUZU 7 - 4 SEVGİ NAR
T14 HAYDAR CANDA 2 - 7 ALTUĞ BURDU
Sit-out : İBRAHİM BİRCAN



Flag Counter