FT Backgammon Tournament System

BURSA MODERN & BFC CLUP 1 YAZA MERHABA TURNUVASI -

# Name L W B
1. ÖMER DOĞUŞ PEKER 1 10 0
2. TUNCAY AÇILMIŞ 3 7 1
3. TÜRKER DEMİRCAN 3 7 0
4. VEYSEL ŞİMŞEK 3 6 1
5. UMUT GÖKGÖZ 3 5 1
6. HALDUN ENGİN 3 5 1
7. OKTAY UÇAK 3 5 0
8. ABDULLAH ÖZBAKIR 3 5 0
9. İLHAN ÇELENK 3 4 1
10. MURAT KAYATÜRK 3 4 0
11. ÖZGÜR OKTAY NAR 3 4 0
12. SEÇKİN YAVAŞ 3 4 0
13. NAİL AKIN 3 3 0
14. AYSEL GÜZEL 3 3 0
15. OSMAN GÜZELDAĞ 3 3 0
16. MEHMET OYMAK 3 2 1
17. ERGÜN GÜNEŞ 3 2 1
18. MURAT CENGİZ 3 2 0
19. ABDURRAHİM DEMİR 3 2 0
20. ORHAN ÖZYAMAN 3 2 0
21. TOLGA ÖZTÜRK 3 2 0
22. MUSTAFA AKTAŞ 3 1 0
23. SAIT ACAR 3 1 0
24. TANJU ÇIRAKLAR 3 1 0
25. NECMETTİN SARISALTIK 3 1 0
26. UTKU CAN YAZICI 3 0 0
27. BEHZAT KORKMAZ 3 0 0
28. SERAP MERCAN 3 0 0
29. TUĞBA TONBAZ 3 0 0
30. BARIŞ TURACI 3 0 0
31. BEKİR ODABAŞI 3 0 0
Show All Players
Countries
Turkey Turkey 31
Teams Win %
Bursa ModernBursa Modern 55 %
BFCBFC 46 %
11. Round : 28/04/2019 19:00
T1 ÖMER DOĞU 9 - 7 TUNCAY AÇIL
10. Round : 28/04/2019 18:00
T1 ÖMER DOĞU 9 - 1 TÜRKER DEM
T2 VEYSEL ŞİM 7 - 9 TUNCAY AÇIL
9. Round : 28/04/2019 17:00
T1 ÖMER DOĞU 9 - 5 TUNCAY AÇIL
T2 HALDUN ENGİ 7 - 9 TÜRKER DEM
T3 VEYSEL ŞİM 9 - 4 UMUT GÖKGÖ
8. Round : 28/04/2019 16:00
T1 ÖMER DOĞU 9 - 2 VEYSEL ŞİM
T2 HALDUN ENGİ 9 - 5 İLHAN ÇELE
T3 TUNCAY AÇIL 9 - 0 ABDULLAH ÖZ
T4 OKTAY UÇAK 6 - 9 TÜRKER DEM
Sit-out : UMUT GÖKGÖZ
7. Round : 28/04/2019 14:00
T1 ÖMER DOĞU 9 - 2 İLHAN ÇELE
T2 VEYSEL ŞİM 8 - 9 TUNCAY AÇIL
T3 OKTAY UÇAK 9 - 8 MURAT KAYAT
T4 SEÇKİN YAV 6 - 9 ABDULLAH ÖZ
T5 HALDUN ENGİ 9 - 5 ÖZGÜR OKTA
T6 TÜRKER DEM 3 - 9 UMUT GÖKGÖ
6. Round : 28/04/2019 03:00
T1 VEYSEL ŞİM 9 - 6 İLHAN ÇELE
T2 ÖZGÜR OKTA 4 - 9 TÜRKER DEM
T3 ÖMER DOĞU 9 - 6 ABDULLAH ÖZ
T4 NAİL AKIN 8 - 9 SEÇKİN YAV
T5 MURAT KAYAT 9 - 8 AYSEL GÜZEL
T6 MEHMET OYMAK 0 - 9 UMUT GÖKGÖ
T7 OSMAN GÜZEL 0 - 9 TUNCAY AÇIL
T8 OKTAY UÇAK 9 - 6 ERGÜN GÜNE
Sit-out : HALDUN ENGİN
5. Round : 28/04/2019 02:00
T1 MEHMET OYMAK 7 - 9 AYSEL GÜZEL
T2 ÖMER DOĞU 9 - 8 HALDUN ENGİ
T3 SEÇKİN YAV 8 - 9 UMUT GÖKGÖ
T4 ÖZGÜR OKTA 9 - 7 ABDURRAHİM
T5 OSMAN GÜZEL 9 - 5 TOLGA ÖZTÜ
T6 NAİL AKIN 9 - 8 OKTAY UÇAK
T7 ORHAN ÖZYAM 7 - 9 ABDULLAH ÖZ
T8 MURAT KAYAT 9 - 5 ERGÜN GÜNE
T9 VEYSEL ŞİM 9 - 6 MURAT CENGİ
T10 TUNCAY AÇIL 9 - 4 TÜRKER DEM
Sit-out : İLHAN ÇELENK
4. Round : 27/04/2019 00:00
T1 OSMAN GÜZEL 3 - 9 ÖZGÜR OKTA
T2 OKTAY UÇAK 9 - 7 AYSEL GÜZEL
T3 VEYSEL ŞİM 9 - 8 HALDUN ENGİ
T4 NECMETTİN S 4 - 9 ORHAN ÖZYAM
T5 ABDURRAHİM 3 - 9 İLHAN ÇELE
T6 MUSTAFA AKTA 1 - 9 TUNCAY AÇIL
T7 TOLGA ÖZTÜ 3 - 9 ABDULLAH ÖZ
T8 SAIT ACAR 0 - 9 TÜRKER DEM
T9 ÖMER DOĞU 1 - 9 UMUT GÖKGÖ
T10 NAİL AKIN 9 - 7 MURAT CENGİ
T11 TANJU ÇIRAK 6 - 9 ERGÜN GÜNE
T12 MURAT KAYAT 5 - 9 SEÇKİN YAV
Sit-out : MEHMET OYMAK
3. Round : 27/04/2019 23:00
T1 SERAP MERCAN 0 - 9 NAİL AKIN
T2 TUĞBA TONBA 8 - 9 ABDULLAH ÖZ
T3 UTKU CAN YAZ 4 - 9 OKTAY UÇAK
T4 SAIT ACAR 5 - 9 SEÇKİN YAV
T5 OSMAN GÜZEL 9 - 3 MURAT CENGİ
T6 TOLGA ÖZTÜ 9 - 0 NECMETTİN S
T7 MUSTAFA AKTA 9 - 2 ORHAN ÖZYAM
T8 TANJU ÇIRAK 2 - 9 HALDUN ENGİ
T9 BEKİR ODABA 0 - 9 TÜRKER DEM
T10 ÖMER DOĞU 9 - 1 ÖZGÜR OKTA
T11 BARIŞ TURAC 6 - 9 ABDURRAHİM
T12 TUNCAY AÇIL 3 - 9 İLHAN ÇELE
T13 MEHMET OYMAK 9 - 0 MURAT KAYAT
T14 AYSEL GÜZEL 5 - 9 UMUT GÖKGÖ
T15 BEHZAT KORKM 8 - 9 ERGÜN GÜNE
Sit-out : VEYSEL ŞİMŞEK
2. Round : 27/04/2019 22:00
T1 SERAP MERCAN 8 - 9 ÖMER DOĞU
T2 TOLGA ÖZTÜ 2 - 9 TÜRKER DEM
T3 TUĞBA TONBA 4 - 9 ÖZGÜR OKTA
T4 SAIT ACAR 1 - 9 MURAT CENGİ
T5 ABDULLAH ÖZ 9 - 6 BEKİR ODABA
T6 MEHMET OYMAK 9 - 8 ABDURRAHİM
T7 İLHAN ÇELE 9 - 8 UMUT GÖKGÖ
T8 BEHZAT KORKM 8 - 9 VEYSEL ŞİM
T9 ERGÜN GÜNE 4 - 9 AYSEL GÜZEL
T10 NECMETTİN S 2 - 9 MURAT KAYAT
T11 NAİL AKIN 6 - 9 HALDUN ENGİ
T12 BARIŞ TURAC 3 - 9 SEÇKİN YAV
T13 UTKU CAN YAZ 5 - 9 ORHAN ÖZYAM
T14 MUSTAFA AKTA 1 - 9 OSMAN GÜZEL
T15 TANJU ÇIRAK 2 - 9 OKTAY UÇAK
Sit-out : TUNCAY AÇILMIŞ
1. Round : 20:00
T1 UTKU CAN YAZ 8 - 9 TANJU ÇIRAK
T2 HALDUN ENGİ 9 - 5 OKTAY UÇAK
T3 TOLGA ÖZTÜ 9 - 8 UMUT GÖKGÖ
T4 MUSTAFA AKTA 7 - 9 NECMETTİN S
T5 TUĞBA TONBA 2 - 9 MURAT KAYAT
T6 ÖZGÜR OKTA 9 - 0 ABDULLAH ÖZ
T7 SAIT ACAR 9 - 2 ORHAN ÖZYAM
T8 SERAP MERCAN 6 - 9 MURAT CENGİ
T9 MEHMET OYMAK 4 - 9 TÜRKER DEM
T10 BEHZAT KORKM 0 - 9 ÖMER DOĞU
T11 VEYSEL ŞİM 9 - 1 BEKİR ODABA
T12 OSMAN GÜZEL 7 - 9 AYSEL GÜZEL
T13 BARIŞ TURAC 3 - 9 TUNCAY AÇIL
T14 NAİL AKIN 7 - 9 ABDURRAHİM
T15 SEÇKİN YAV 1 - 9 İLHAN ÇELE
Sit-out : ERGÜN GÜNEŞ



Flag Counter
Play Backgammon