FT Backgammon Tournament System

2. İZNİK CUP -

# Name L W B
1. Bursa SAMET ÜNAL 1 8 1
2. Bursaspor MURAT KIZILŞİMŞEK 2 8 0
3. Bursa NACİ UÇAK 2 6 1
4. Bursa EMİR ERTEN 2 5 0
5. Bursa Modern MEHMET OYMAK 2 5 0
6. Bursa AVNİ ÇAKIR 2 4 1
7. İznik DOĞAN BOSTAN 2 4 0
8. İznik ADEM KARAMAN 2 4 0
9. BFC MURAT KAYATÜRK 2 4 0
10. BFC ABDULLAH ÖZBAKIR 2 4 0
11. Bursa AYHAN YAZ 2 4 0
12. Bursa İSMAİL AYDOĞDU 2 3 0
13. Bursa YALÇIN ÇAKIR 2 3 0
14. Bursa Modern UMUT GÖKGÖZ 2 3 0
15. Bursaspor ADNAN TAYFUR 2 3 0
16. Bursa OSMAN ASLAN 2 3 0
17. Bursaspor SELİN KURT TALİPOĞLU 2 2 0
18. Bursa Modern AYSEL ÇALIŞKAN 2 2 0
19. Bursa EŞREF TURHAN 2 2 0
20. Bursaspor İBRAHİM TERZİ 2 2 0
21. Bursa GÜLİZ ÖZYAŞAR 2 2 0
22. Bursa Modern ABDURRAHİM DEMİR 2 2 0
23. Bursa SEDAT GÜL 2 2 0
24. Bursa MUZAFFER AKPINAR 2 2 0
25. Bursa MEHMET ALP 2 2 0
26. Bursa AYDANUR GÜRKAN 2 2 0
27. Bursa ERCAN ERYILMAZ 2 2 0
28. Bursa İRFAN TOKAKİ 2 1 1
29. Bursa İRFAN MIZRAKÇI 2 1 0
30. BFC MURAT CENGİZ 2 1 0
31. Bursa SALİH ÇELİK 2 1 0
32. Bursa Modern VEYSEL ŞİMŞEK 2 1 0
33. Bursa FİLİZ HÜLYA GÜNAL 2 1 0
34. Bursa Modern NAİL AKIN 2 1 0
35. BFC MEHMET DALAY 2 1 0
36. Bursa Modern NURCAN AŞIK 2 1 0
37. Bursa SONER IŞILAR 2 1 0
38. Bursa ÇAĞLA ERTEN 2 1 0
39. BFC NESLİHAN ACAR 2 1 0
40. Bursa Modern GÖKHAN ŞEN 2 1 0
41. Bursa FIRAT TUTUŞ 2 1 0
42. Bursa ORHAN DURSUN 2 0 0
43. Bursa OĞUZHAN ŞENER 2 0 0
44. İznik MUSTAFA UYSAL 2 0 0
45. İznik FAİK YILMAZ 2 0 0
46. Bursa Modern İLKNUR AKAN 2 0 0
47. Bursa ÖMER MUSTAFA ORUÇ 2 0 0
48. BFC SEÇKİN YAVAŞ 2 0 0
49. Bursa SERKAN ÖZDEN 2 0 0
50. Bursa İSMAİL YİĞİT 2 0 0
51. İznik SERTAÇ ADLEYBA 2 0 0
52. Bursa KADİR BAKIR 2 0 0
53. Bursa AHMET SEZER 2 0 0
54. Bursa SERKAN BELLİ 2 0 0
Show All Players
Countries
Turkey Turkey 54
Teams Win %
BursaBursa 52 %
BFCBFC 48 %
Bursa ModernBursa Modern 47 %
İznikİznik 44 %
10. Round : 14/01/2018 20:00
T1 SAMET ÜNAL 5 - 4 MURAT KIZIL
9. Round : 14/01/2018 20:00
T1 MURAT KIZIL 5 - 2 NACİ UÇAK
Sit-out : SAMET ÜNAL
8. Round : 14/01/2018 19:00
T1 SAMET ÜNAL 7 - 6 MURAT KIZIL
Sit-out : NACİ UÇAK
7. Round : 14/01/2018 18:00
T1 MURAT KIZIL 7 - 3 MEHMET OYMAK
T2 SAMET ÜNAL 7 - 5 AVNİ ÇAKIR
T3 NACİ UÇAK 7 - 6 EMİR ERTEN
6. Round : 14/01/2018 17:00
T1 SAMET ÜNAL 7 - 5 MURAT KAYAT
T2 ABDULLAH ÖZ 4 - 7 MEHMET OYMAK
T3 ADEM KARAMAN 2 - 7 EMİR ERTEN
T4 DOĞAN BOSTA 5 - 7 MURAT KIZIL
T5 NACİ UÇAK 7 - 4 AYHAN YAZ
Sit-out : AVNİ ÇAKIR
5. Round : 14/01/2018 15:00
T1 SAMET ÜNAL 7 - 2 UMUT GÖKGÖ
T2 İSMAİL AYD 6 - 7 EMİR ERTEN
T3 OSMAN ASLAN 2 - 7 DOĞAN BOSTA
T4 MURAT KAYAT 7 - 5 ADNAN TAYFUR
T5 NACİ UÇAK 3 - 7 ABDULLAH ÖZ
T6 YALÇIN ÇAK 4 - 7 AYHAN YAZ
T7 ADEM KARAMAN 4 - 7 MURAT KIZIL
T8 AVNİ ÇAKIR 0 - 7 MEHMET OYMAK
4. Round : 14/01/2018 14:00
T1 OSMAN ASLAN 7 - 5 EŞREF TURHA
T2 SAMET ÜNAL 2 - 7 ABDULLAH ÖZ
T3 YALÇIN ÇAK 7 - 1 ERCAN ERYILM
T4 İRFAN TOKAK 5 - 7 AYHAN YAZ
T5 MEHMET ALP 2 - 7 MURAT KIZIL
T6 SEDAT GÜL 4 - 7 ADNAN TAYFUR
T7 DOĞAN BOSTA 7 - 0 ABDURRAHİM
T8 GÜLİZ ÖZY 2 - 7 ADEM KARAMAN
T9 MUZAFFER AKP 4 - 7 NACİ UÇAK
T10 AVNİ ÇAKIR 7 - 3 SELİN KURT
T11 MEHMET OYMAK 7 - 2 AYDANUR GÜR
T12 İSMAİL AYD 7 - 2 İBRAHİM TE
T13 MURAT KAYAT 2 - 7 EMİR ERTEN
T14 UMUT GÖKGÖ 7 - 6 AYSEL ÇALI
3. Round : 14/01/2018 13:00
T1 YALÇIN ÇAK 4 - 7 ABDURRAHİM
T2 İBRAHİM TE 7 - 6 İRFAN MIZRA
T3 ADEM KARAMAN 7 - 3 ERCAN ERYILM
T4 AVNİ ÇAKIR 7 - 0 MURAT CENGİ
T5 NESLİHAN AC 1 - 7 EMİR ERTEN
T6 DOĞAN BOSTA 0 - 7 ADNAN TAYFUR
T7 GÜLİZ ÖZY 7 - 3 FİLİZ HÜL
T8 GÖKHAN ŞEN 6 - 7 AYDANUR GÜR
T9 İSMAİL AYD 7 - 2 ÇAĞLA ERTE
T10 MUZAFFER AKP 7 - 2 VEYSEL ŞİM
T11 UMUT GÖKGÖ 6 - 7 AYHAN YAZ
T12 SONER IŞILA 4 - 7 AYSEL ÇALI
T13 NAİL AKIN 4 - 7 ABDULLAH ÖZ
T14 NACİ UÇAK 7 - 2 FIRAT TUTUŞ
T15 MEHMET DALAY 0 - 7 SELİN KURT
T16 OSMAN ASLAN 2 - 7 MURAT KIZIL
T17 SAMET ÜNAL 7 - 0 MEHMET OYMAK
T18 EŞREF TURHA 7 - 5 NURCAN AŞIK
T19 MEHMET ALP 7 - 6 SALİH ÇEL
T20 MURAT KAYAT 7 - 4 SEDAT GÜL
Sit-out : İRFAN TOKAKİ
2. Round : 14/01/2018 12:00
T1 UMUT GÖKGÖ 7 - 3 NESLİHAN AC
T2 NAİL AKIN 1 - 7 ABDURRAHİM
T3 FAİK YILMAZ 3 - 7 NURCAN AŞIK
T4 SALİH ÇEL 7 - 5 OĞUZHAN ŞE
T5 ÖMER MUSTAF 1 - 7 MURAT KAYAT
T6 SONER IŞILA 5 - 7 NACİ UÇAK
T7 MUZAFFER AKP 7 - 4 SEÇKİN YAV
T8 GÖKHAN ŞEN 7 - 6 MURAT CENGİ
T9 İLKNUR AKAN 2 - 7 MEHMET OYMAK
T10 İRFAN TOKAK 1 - 7 MURAT KIZIL
T11 MUSTAFA UYSA 4 - 7 AYDANUR GÜR
T12 ORHAN DURSUN 6 - 7 FIRAT TUTUŞ
T13 OSMAN ASLAN 7 - 4 SELİN KURT
T14 AVNİ ÇAKIR 7 - 1 SERTAÇ ADLE
T15 ERCAN ERYILM 7 - 6 VEYSEL ŞİM
T16 AHMET SEZER 2 - 7 YALÇIN ÇAK
T17 SERKAN ÖZDE 0 - 7 İBRAHİM TE
T18 SERKAN BELL 2 - 7 MEHMET ALP
T19 SAMET ÜNAL 7 - 2 ADNAN TAYFUR
T20 GÜLİZ ÖZY 6 - 7 SEDAT GÜL
T21 MEHMET DALAY 5 - 7 EMİR ERTEN
T22 ADEM KARAMAN 7 - 5 ÇAĞLA ERTE
T23 AYSEL ÇALI 2 - 7 FİLİZ HÜL
T24 DOĞAN BOSTA 7 - 1 İSMAİL Yİ
T25 EŞREF TURHA 6 - 7 AYHAN YAZ
T26 İSMAİL AYD 3 - 7 İRFAN MIZRA
T27 KADİR BAKIR 3 - 7 ABDULLAH ÖZ
1. Round : 12:30
T1 İLKNUR AKAN 6 - 9 NESLİHAN AC
T2 NAİL AKIN 9 - 3 AYDANUR GÜR
T3 NACİ UÇAK 9 - 3 NURCAN AŞIK
T4 DOĞAN BOSTA 9 - 6 OĞUZHAN ŞE
T5 GÜLİZ ÖZY 9 - 7 ÖMER MUSTAF
T6 MUZAFFER AKP 1 - 9 İRFAN TOKAK
T7 ABDULLAH ÖZ 0 - 9 MURAT CENGİ
T8 İSMAİL Yİ 6 - 9 MEHMET OYMAK
T9 SERKAN ÖZDE 8 - 9 MURAT KAYAT
T10 SERKAN BELL 0 - 9 MURAT KIZIL
T11 MUSTAFA UYSA 6 - 9 EŞREF TURHA
T12 ORHAN DURSUN 6 - 9 ADEM KARAMAN
T13 OSMAN ASLAN 9 - 5 EMİR ERTEN
T14 İRFAN MIZRA 8 - 9 SONER IŞILA
T15 SERTAÇ ADLE 5 - 9 SELİN KURT
T16 KADİR BAKIR 0 - 9 UMUT GÖKGÖ
T17 VEYSEL ŞİM 9 - 4 FIRAT TUTUŞ
T18 YALÇIN ÇAK 9 - 4 SEÇKİN YAV
T19 SAMET ÜNAL 9 - 6 ABDURRAHİM
T20 SALİH ÇEL 8 - 9 ÇAĞLA ERTE
T21 FAİK YILMAZ 6 - 9 SEDAT GÜL
T22 MEHMET DALAY 9 - 4 AYHAN YAZ
T23 MEHMET ALP 3 - 9 AYSEL ÇALI
T24 İBRAHİM TE 7 - 9 ERCAN ERYILM
T25 FİLİZ HÜL 5 - 9 ADNAN TAYFUR
T26 AHMET SEZER 0 - 9 AVNİ ÇAKIR
T27 İSMAİL AYD 9 - 1 GÖKHAN ŞEN



Flag Counter
Play Backgammon